رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 شهریور 1395 - 11:56
  • کد خبر : ۴۳۴۴۰
  • مشاهده :326 views

مرز ترکیه و سوریه از عناصر داعش کاملاً پاکسازی شد

نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد مناطق واقع در مرز مشترک این کشور با سوریه به‌طور کامل از اشغال عناصر گروه تروریستی داعش پاکسازی شده است.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

«بن‌علی ییلدریم» نخست‌وزیر ترکیه، روز یکشنبه اعلام کرد: نیروهای تُرکیه و عناصر معارض مسلح سوری گروه داعش را از آخرین مواضعش در مناطق واقع در مرزهای مشترک ترکیه و سوریه به‌طور کامل بیرون راندند.

ییلدریم، شب گذشته در نطقی تلویزیونی از «دیاربکر» (جنوب شرق ترکیه) تصریح کرد: از «اعزاز» به‌سمت «جرابلس»، (نوار مرزی) به‌طول ۹۱ کیلومتر کاملاً پاکسازی شده و تمامی عناصر تروریستی بیرون رانده شده‌اند.

پیش از این، گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (نزدیک به معارضان) تأکید کرده بود گروه داعش آخرین مواضع خود در مرزهای سوریه و ترکیه را از دست داده است.

این منبع عنوان داشت: داعش «روستاهای مرزی را که میان رود و دریاچه الساجور در حومه غربی جرابلس و شهرک استراتژی الراعی در حومه شمال شرقی حلب واقع هستند» از دست داد.

«دیده‌بان حقوق بشر سوریه» افزود: گروهک‌های جنگجو با پشتیبانی تانک‌ها و جنگنده‌های ترکیه کنترل روستاهای «تل میزاب»، «القاضی جرابلس» و مزرعه‌ای نزدیک این دو منطقه را به دست گرفته‌اند و عناصر داعش از این مناطق عقب‌نشینی کرده‌اند، بدین ترتیب حضور داعش در روستاهای واقع در مرزهای مشترک ترکیه و سوریه پایان یافت.

عملیات موسوم به «سپر فرات»، که ترکیه از ۲۴ آگوست آن را در شمال سوریه آغاز کرده است با هدف حمایت از معارضان شورشی سوریه و عقب راندن داعش از مرزهای ترکیه صورت می‌گیرد.
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه