رئیس کمیته عالی انقلابی یمن: با عزم هر چه تمام راهی جبهه‌ها خواهیم شد

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در واکنش به جنایت اخیر عربستان گفت: با عزم هر چه تمام راهی جبهه های نبرد علیه متجاوزان خواهیم شد.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن گفت: ما قدرتمند تر و با صلابت تر خواهیم شد.

وی افزود: با عزم هر چه تمام راهی جبهه های نبرد علیه متجاوزان خواهیم شد.

الحوثی تاکید کرد که کشورهای منطقه و جامعه جهانی در رأس آن از جمله سازمان ملل متحد باید مواضع عملی روشن و آشکاری در قبال این جنایت اتخاذ و کشورهای متجاوز را محکوم کنند و تدابیر لازم علیه این کشورها به دلیل ارتکاب جنایت جنگی و کشتار جمعی توسط اتخاذ کنند. کشورهای متجاوز باید فور تجاوز را متوقف و به محاصره پایان دهند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی عصر روز شنبه یک مراسم ختم در صنعا پایتخت این کشور را هدف قرار دادند که در پی آن صدها تن از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

بعد از شکست مذاکرات اخیر گروههای یمنی در کویت، ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به پایتخت و نوار مرزی یمن شدت بخشیده است. تعداد حملات این ائتلاف به مناطق مسکونی یمن در برخی از روزها به بیش از یکصد حمله می‌رسد و این در حالی است که اوضاع انسانی به‌دلیل ادامه تحریم هوایی و دریایی و مشکل بودن ورود کالا و دارو به این کشور بدتر شده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان جان باخته یا زخمی شده‌اند و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
منبع: تسنیم