رهبر انصارالله: آمریکا برای حمله به استان الحدیده یمن نقشه دارد

رهبر جنبش انصارالله یمن حملات آمریکا به مراکز دریایی این کشور را در راستای تجاوز به الحدیده دانست.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که حمله به مراکز دریایی یمن جنایتی از سوی آمریکا است که در راستای مقدمه چینی برای تجاوز به الحدیده صورت می‌گیرد.

وی در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز انقلاب ۱۴ اکتبر در این کشور گفت: آمریکا تلاش می‌کند تا الحدیده را هدف قرار دهد تا از این طریق مردم یمن درد و رنج بیشتری بکشند.

وی بر اهمیت حضور در تمام جبهه‌های نبرد برای اجبار متجاوزان به توقف حملاتشان تاکید کرد و آن را مسئولیتی دینی و ملی و انسانی دانست.

رهبر جنبش انصارالله در ادامه این بیانیه تاکید کرد که ملت یمن با توکل بر خدا به وظیفه خود در دفاع از سرزمین و نوامیس و آزادی و استقلال عمل می‌کند و این حق را دارد که برای جلوگیری از این تجاوز وحشیانه آشکار همه امکانات مشروع را به کار بگیرد.

وی فرارسیدن سالروز انقلاب ۱۴ اکتبر علیه اشغالگران انگلیسی را به مردم یمن تبریک گفت.

الحوثی گفت که این سالروز در حالی فرارسیده که مردم یمن در حال خلق حماسه تاریخی بزرگی در مبارزه با تجاوز آمریکا و عربستان که به دنبال تخریب و اشغال یمن و به بردگی گرفتن مردم این کشور هستند است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان جان باخته یا زخمی شده‌اند و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *