همایش بزرگداشت شخصیت علمی علامه طباطبایی در آذرشهر برگزار شد

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان(سعید فریار): حجت الاسلام دکتر علیمحمدی در همایش بزرگداشت علامه طباطبایی : مرحوم استاد علامه طباطبایی علاوه بر مهارت در تفسیر و فلسفه ، در عرفان نظری و عملی شخصیت بزرگ و پیشتاز جهان اسلام بودند. همایش بزرگداشت شخصیت علمی علامه طباطبایی  روز دوشنبه مقارن ساعت ۱۰ صبح …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان(سعید فریار):

حجت الاسلام دکتر علیمحمدی در همایش بزرگداشت علامه طباطبایی : مرحوم استاد علامه طباطبایی علاوه بر مهارت در تفسیر و فلسفه ، در عرفان نظری و عملی شخصیت بزرگ و پیشتاز جهان اسلام بودند. همایش بزرگداشت شخصیت علمی علامه طباطبایی  روز دوشنبه مقارن ساعت ۱۰ صبح با حضور مدیر آموزش و پرورش و دبیران دینی ، عربی ، قرآن و پرورشی شهرستان آذرشهر همزمان با سالروز درگذشت علامه طباطبایی مفسر بزرگ قرآن کریم در سالن جلسه اداره  برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر علیمحمدی از فضلای حوزه علمیه و استا دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در این همایش ضمن تشریح ابعاد شخصیتی و علمی و عرفانی علامه طباطایی با استناد به سخنان استاد جوادی آملی گفت: کارعظیمی که علامه طباطبایی در تالیف تفسیر المیزان انجام دادند امروزه شاید از عهده یک موسسه و چندین نفر عالم برنمی آید.. علیمحدی ادامه داد: علامه طباطبایی با یک بار تفکر شروع به نوشتن تفسیر مینمودند و مستقیماً آنرا به چاپ می فرستادند در حالیکه اساتید حوزه و دانشگاه بایستی چندین بار بعد از نوشتن یک مقاله آنرا دوباره خوانی و اشکالات آنرا رفع نمایند.

گفتنی است این همایش به همّت کارشناسان وسر گروههای درسی معارف اسلامی منطقه در سالروز درگذشت علامه طباطبایی و هفته کتاب برگزار گریدد.