از نخبگان روستای قاضی جهان آذرشهر تجلیل شد

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان(کاظم زاده):  نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو و رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی گفت: قاضی جهان منطقه ای مولد و نمونه از لحاظ شاخصه های علمی و فرهنگی می باشد. دکتر محمدحسین فرهنگی در سومین همایش تجلیل از نام آوران علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان(کاظم زاده): 

نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو و رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی گفت: قاضی جهان منطقه ای مولد و نمونه از لحاظ شاخصه های علمی و فرهنگی می باشد.

دکتر محمدحسین فرهنگی در سومین همایش تجلیل از نام آوران علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قاضی جهان از تصویب قانونی خبر داد که بر اساس آن، اعتبارات عمرانی و نحوه اجرای طرح ها در شورای برنامه ریزی شهرستانها تعیین خواهد شد.

وی افزود: در این قانون که به تصویب شورای نگهبان رسیده است میزان اعتبارات عمرانی و نحوه هزینه کرد آن در طرح ها در خود شهرستانها تعیین می شود و نیازی به دخالت و نظر کارشناسان شورای برنامه ریزی استان نیست.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی گفت: تعیین اعتبارات و چگونگی اختصاص هزینه ها به طرح ها در شورای برنامه ریزی شهرستانها موجب استفاده صحیح از ظرفیتها و فرصتهای توسعه مناطق خواهد شد چرا که مسئولان هر شهرستان بیش از سایرین در جریان مشکلات و کمبودهای مناطق خود هستند.

وی با اشاره به مشکل راه ارتباطی دهستان قاضیجهان گفت: طرح تعریض جاده قاضیجهان – گوگان و همچنین احیای جاده قدیمی آذرشهر – قاضیجهان که نقش مهمی در کاهش تصادفات خواهد داشت، از طریق اختصاص قیر رایگان و استفاده از اعتبارات ماده ۳ شهرستان امسال اجرایی می شود.

دکتر  فرهنگی  قاضیجهان را منطقه ای مولد و دهستانی نمونه از لحاظ شاخصه های علمی و فرهنگی دانست و بر رفع مشکلات راههای ارتباطی و سامان دهی معابر تاکید کرد.

مسوول برگزاری سومین همایش تجلیل از نام آوران علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قاضی جهان نیز با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت:

مهندس وحید کاظم زاده قاضی جهانی به اهمیت سرمایه های انسانی و فکری اشاره کرد و گفت: سرمایه های فکری و انسانی از بزرگ ترین سرمایه های یک کشور  به شمار می روند .

وی با بیان اینکه ضرورت استمرار زندگی فعال در جامعه ، خلاقیت و نوآوری نشاط و پویایی است گفت : توجه به نخبگان و استعدادهای برتر جامعه امری مهم و قابل بررسی است و کوتاهی در این زمینه مسیر و حرکت جامعه را با کندی روبرو می سازد، از این رو این موضوع همواره مورد توجه مسئولین شهرستان و اهالی فرهنگ دوست منطقه بوده است.

مهندس کاظم زاده با بیان اینکه قاضی جهان برغم اینکه یک دهستان است اما دارای نخبگان و استعدادهای برتر در زمینه های مختلف علمی،فرهنگی،ورزشی  و هنری می باشد ادامه داد: لازمست با استفاده از ظرفیتها و پتانسیل های موجود در جهت توسعه شهرستان آذرشهر برنامه های لازم صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه نخبگی جز مسئولیت‌پذیری چیز دیگری نیست و شخص نخبه نه تنها برای خود اشتغال ایجاد می‌کند بلکه باید برای ایجاد اشتغال در جامعه نیز تلاش و کوشش می کند افزود: اقتصاد دانش‌بنیان یعنی اقتصادی برمبنای فکر، انسان‌های خلاق و نخبه و اقتصادی که برای همه حوزه‌ها ارزش قائل هستند و محدود به زمان خاصی نیست.

 مهندس کاظم زاده کانال گروه آنایوردوم قاضی جهان را با بیش از ۱۳۰۰ عضو بزرگترین کانال اجتماعی با بیشترین عضو در شهرستان آذرشهر  دانست و افزود: گروه آنایوردوم نیز  بیش از ۴۰۰ عضو شناخته شده با هویت و شماره همراه مشخص به بزرگترین گروه در بین گروه های قاضی جهان می باشد.

حسین نایبی مسئول کمیته تجلیل سومین همایش تجلیل از نام آوران علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قاضی جهان نیز به فعالیت های گروه در یکسال گذشته اشاره نموده و گفت: برگزاری سومین همایش تجلیل از نام آوران علمی و فرهنگی قاضی جهان، تهیه دو مورد جهیزیه برای عروس خانواده نیازمند قاضی جهان در یکسال گذشته، برگزاری کمپین مدادرنگی و تهیه لوازم التحریر در شهریورماه در آستانه آغاز سال تحصیلی، پیگیری مشکلات اجتماعی و عمرانی قاضی جهان با طرح مشکل، ارائه راه کار  و رایزنی با مسوولین مربوطه، فرهنگسازی و تلاش جهت احیای سنت های حسنه و نیکوی فراموش شده در منطقه، برگزاری و مشارکت در برگزاری مسابقات کوهنوردی، پیاده روی و ورزشی قاضی جهان، رایزنی و کمک به اشتغال بکار تعدادی از اعضای بیکار گروه و قاضی جهان، حضور و مشارکت در برنامه های عمومی و مذهبی قاضی جهان، کمک و مشاوره به کارآفرینان قاضی جهان و برگزاری همایش منطقه ای پیرغلامان حسینی از جمله این برنامه ها بوده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *