مخالفت فرانسه با طرح ترامپ

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  وزیر امور خارجه فرانسه امروز (یکشنبه) در مصاحبه‌ای گفت، پیشنهاد رئیس جمهور منتخب آمریکا برای انتقال سفارت کشورش در تل‌آویو به قدس یک اقدام “تحریک‌آمیز” است که تبعاتی جدی به دنبال خواهد داشت. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ژان مارک آیرو وزیر خارجه فرانسه …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

وزیر امور خارجه فرانسه امروز (یکشنبه) در مصاحبه‌ای گفت، پیشنهاد رئیس جمهور منتخب آمریکا برای انتقال سفارت کشورش در تل‌آویو به قدس یک اقدام “تحریک‌آمیز” است که تبعاتی جدی به دنبال خواهد داشت.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ژان مارک آیرو وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه ای با کانال سه تلویزیون فرانسه در حاشیه کنفرانس صلح خاورمیانه در شهر پاریس اظهار کرد: البته این اقدام یک اقدام تحریک‌آمیز است. من فکر می کنم که او ( دونالد ترامپ) نخواهد توانست این کار را انجام دهد.

وی تاکید کرد: این کار یک سری تبعات بسیار جدی به همراه خواهد داشت. این اولین بار نیست که یک رئیس جمهور در آمریکا این طرح را در دستور کارش قرار داده است اما تا پیش از این هیچ رئیس جمهوری به خودش اجازه نداد که چنین تصمیمی را اتخاذ کند.

آیرو همچنین گفت: کسی نمی‌تواند به همین سادگی یک چنین موضع یکجانبه و صریحی را اتخاذ کند. شما باید اول شرایط صلح را فراهم کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *