کد خبر: 52751
تاریخ انتشار: بهمن 3, 1395

واکنش مشاور فرمانده سپاه به مطهری

واکنش مشاور فرمانده سپاه به مطهری

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

مشاور رسانه‌ای و فرهنگی فرمانده کل سپاه به اظهارات اخیر علی مطهری واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم، علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اخیراً طی اظهاراتی رزمایش‌های موشکی را «کم‌عقلی» توصیف کرده بود. این اظهارات مطهری با واکنش‌های قابل توجهی روبرو شد. مطهری پس از مواجهه با این انتقادات، در توضیحاتی که برای اصلاح اظهارات خود منتشر کرد، نوشت که مقصود واقعی او نه نفی کلی و مبنایی رزمایش‌های موشکی، بلکه مسئله «موقع‌شناسی» برای این رزمایش‌ها بوده است. او گفته است که ماه‌های اول اجرای برجام نباید چنین رزمایشی صورت بگیرد!

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه در واکنش به این اظهارات علی مطهری، این بیانات نائب رئیس‌مجلس را «غیرمعقول» توصیف کرد و گفت: آقای علی‌ مطهری که سخن از موقع‌شناسی می‌‌گوید آنقدر زمان‌شناس است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران حاضر به حضور در جبهه‌ها برای دفاع از دین و وطن و ناموس ایران نشد!

وی افزود: احتمال می‌دهم آقای مطهری در دوران دفاع مقدس هم بر اساس همین تئوری‌های زمان‌شناسانه  خود معتقد بوده است که فعلاً زمان مقابله با صدام و موشک‌پرانی و خمپاره‌اندازی به سمت او نیست؛ لذا ترجیح می‌داده صدام پس از چند صباحی ایران را تصرف و دور افتخاری هم در استانهای کشور بزند و پس از آن اگر حالی و رمقی بود و تئوری‌های من‌درآوردی دیگری به ذهن مبارکشان نیامد، احتمالاً اسلحه‌ای هم به دست بگیرند.

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی با بیان اینکه انسان با مشاهده اظهارات شاذ آقای مطهری که نائب رئیس مجلس هم هست، به حال این مجلس که شانش «عصاره ملت» است، افسوس می‌خورد، خاطرنشان کرد: جناب مطهری علیرغم عدم بهره از هوش و درایت کافی برای عهده‌داری مسئولیتهایی که با سرنوشت یک ملت سر و کار دارد، با قرار گرفتن پشت نام و آوازه رفیع استاد شهید مرتضی مطهری و با استفاده از این رانت‌ به موقعیت و منصب رسیده و برای تمایلات شهرت‌طلبانه خود اظهاراتی به زبان جاری می‌کند که با مولفه‌های امنیت یک ملت در تعارض است.

مقدم‌فر با اشاره به حدیث “کونوا لنا زینا و لا تکونوا علینا شینا” از امام صادق(ع)، اضافه  کرد: دوستداران آیت‌الله شهید مرتضی مطهری حقیقتاً امروز غصه‌دارند که فرزند آن شهید بزرگوار به سبب مواضع و اظهارات خود نه تنها زینت پدر نشده بلکه برای ایشان مایه «شین» شده است.

وی افزود: حرف‌ها و تفکرات علی مطهری اختلاف قابل توجهی با مرحوم پدرش دارد اما با استفاده از پوشش آن بزرگ‌مرد برای خودش مصونیت کاذب ساخته است.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: از نمایندگان محترم مجلس و بویژه رئیس محترم مجلس شورای اسلامی انتظار داریم نه به خاطر آقای علی مطهری، بلکه به خاطر شان و جایگاه و حرمت این مجلس که بناست عصاره ملت باشد، او را راهنمایی و هدایت کنند تا بیش از این مایه خسارت به خانه ملت نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *