رفتن به بالا
  • دوشنبه - 11 بهمن 1395 - 11:36
  • کد خبر : ۵۳۰۶۲
  • مشاهده :162 views

این مدیریت فرهنگی بی درو پیکر…

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: جعفربرزگر فیلم فروشنده اصغر فرهادی نماینده ایران در هشتاد ونهمین جشنواره سینمایی فرانسه_اسکار خواهد بود انتخاب این فیلم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در اسکار شگفتی همگان را بر انگیخته است، چرا که این فیلم هیچگونه سنخیتی با فرهنگ اسلامی وایرانی ورویکردهای فرهنگی انقلاب اسلامی ندارد. فیلمی […]

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:
جعفربرزگر

فیلم فروشنده اصغر فرهادی نماینده ایران در هشتاد ونهمین جشنواره سینمایی فرانسه_اسکار خواهد بود

انتخاب این فیلم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در اسکار شگفتی همگان را بر انگیخته است، چرا که این فیلم هیچگونه سنخیتی با فرهنگ اسلامی وایرانی ورویکردهای فرهنگی انقلاب اسلامی ندارد.
فیلمی که در آن باید دلمان برای #متجاوز به عنف بسوزد وحق را به او بدهیم ، فیلمی که باید قبول کنیم این شهررا یک بار خراب کردیم و دوباره ساختیم شد این(کنایه به انقلاب اسلامی ووضعیت مابعد انقلاب)! فیلمی که اگر متجاوز را نبخشی زندگیت از هم خواهد پاشید.
فیلمی که اصغر فرهادی ساخته است، هیچ گونه سخیتی با جامعه ایران ندارد وهمانند اکثر فیلم های این کار گرادان روشنفکر مسلک حاصل توهمان ذهنی وباور های سطحی اما به شدت بر امده از اعتقادات تقلیدی اش از ایدولوژی غربی است.
پرسش اساسی اینجاست که ،این فیلم دقیقا نماینده چه کشور وچه جریان وچه ملتی در جشنواره اسکار است چرا که این فیلم نه تنها نمی تواند نماینده جمهوری اسلامی در جشنواره اسکار باشد بلکه این فیلم در بسیاری از کشورهای دارای فرهنگ اصیل  اما غیر اسلامی هم پذیرفته نخواهد شد
باید از مسولان ومدیران فرهنگی دخیل در این انتخاب پرسید ،این_تذهبون؟………!!!
جناب مدیران شیک ویپک، به کجا چنین شتابان؟ مگر قحط فیلم بود که فروشنده نماینده ام القرای جهان اسلام در اسکار انتخاب شد؟
فروشنده قرار است کدام یک از اصول دینی مان  را در فرانسه به حراج بگذارد؟
غیرت؟…..!!!!
چرا فیلم مهدویان نه ؟ایستاده در غبار…
چرا فیلم بهروز شعیبی نه؟ سیانور….
چرا فیلم روستایی نه ؟ابدو یک روز….
وچرا ،چرا ،چرا….
این گونه مدیریت کردن مباحث فرهنگی دقیقا مصداق عدم مدیریت است پس اگر قرار باشد از این مدیریت فرهنگی فروشنده بیرون بیاید چه بهتر که این میز وصندلی های عریض وطویل مدیریت فرهنگی اقایان جمع شود حداقلش  از هدر رفت بخشی از بودجه کشور جلوی گیری خواهد شد .
در پایان یک پرسش باقی می ماند که مدیران فرهنگی یقه بسته باید به ان پاسخ دهند
فروشنده همان هنری است که قرار بود روحمان را صیقل دهد؟یا فروشنده قرار است روحمان را ابتدا به ابتذال وسپس به حراج بگذارد؟
این تذهبون؟
فیلم فروشنده دقیقا قراراست چه چیزی را بفروشد؟

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه