همسایه‎ات را بردار و بیا/ مراسم‌های عروسی را در ترکیه برگزار کنید

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  اردوغان از شهروندان تُرک مقیم خارج کشور خواست تا به همراه آشناهایشان، برای تعطیلات به ترکیه سفر کنند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در جمع فعالان صنعت توریسم عنوان نمود، در ۱۴ سال گذشته، تعداد توریست ها …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

اردوغان از شهروندان تُرک مقیم خارج کشور خواست تا به همراه آشناهایشان، برای تعطیلات به ترکیه سفر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در جمع فعالان صنعت توریسم عنوان نمود، در ۱۴ سال گذشته، تعداد توریست ها از ۱۲-۱۳ میلیون نفر، به ۴۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

مشکلات پیش آمده مختص ما نیست

اردوغان با اشاره به بحران‌‌های به وجود آمده در صنعت توریسم در سال های گذشته، ادعا کرد که مشکلات به وجود آمده مختص کشور ترکیه نیست و همچنین دولت ترکیه در ایجاد آن‌‌ها هیچ نقشی نداشته بلکه، ترکیه نیز همچون سایر کشورها، متاثر از بحران های اقتصادی، امنیت منطقه، درام های انسانی، اختلافات سیاسی می‌باشد!

وی افزود که معتقد است چاره خروج از این بحران درون گرایی و کوچک سازی نیست، بلکه، راه‌حلش پیدا کردن روش‌های برون گرایانه و تبدیل بحران‌ها به فرصت می‌باشد و در تمامی زمینه‌ها، از جمله: صادرات، توریسم، توسعه، استخدام و تمامی زمینه ها، باید به سیاست‌های قوی و جدید روی آورد.

در فکر افزایش ۸ میلیونی تعداد توریست هستیم

اردوغان که از توریست‌های داخلی و خارجی دعوت به گذراندن تعطیلات خود در ترکیه می‌نمود گفت: “در ابتدا نیت داریم اقدامات لازم جهت افزایش ۸ میلیونی تعداد توریست‌ها را آغاز نماییم، در این تصمیم ثابت قدم هستیم و باید با یکدیگر هماهنگ عمل نماییم و بدین منظور وزارت توریسم و گردشگری کاملاً در حمایت من قرار دارد و در حال همکاری با فعالان این صنعت است، ترکیه از بابت مکان های گردشگری و طبیعت و همچنین ذائقه های غذایی، دارای منابع غنی می باشد بدین منظور از شما دعوت می کنم تا تعطیلات را در ترکیه سپری کنید!”

با همسایه ات بیا

اردوغان با فراخوانی از شهروندان تُرک مقیم خارج خواست تا برای سپری کردن تعطیلات و همچنین برگزاری برخی مراسمات مانند عروسی، به همراه آشناهای خود به ترکیه بیایند و کمپینی با عنوان «همسایه ات را بردار و بیا» را آغاز کرد.

وی گفت در سال بیش از ۵۰ هزار جشن عروسی از سوی شهروندان ترکیه برگزار می شود که این رقم بزرگی است و از شهروندان مقیم خارج از کشور درخواست کرد که با درنظرگرفتن حساسیت های لازم برای وطنشان، سعی نمایند این چنین مراسماتی را به ترکیه منتقل نمایند تا باعث ارزآوری و سود دهی به کشور خود شوند.

کارهم در ترکیه تعطلیات هم در ترکیه

اردوغان فراخوان دیگری نیز برای اتباع خارجی مقیم ترکیه صادر نمود و از آن ها خواست که همانطور که فعالیت های اقتصادی خود را در ترکیه می گذرانند، تعطیلات را نیز در این کشور سپری کنند.

وی همچنین عنوان نمود که وزارت گردشگری ترکیه، امکانات جذابی را برای ۵۰ هزار شرکت سرمایه گذار خارجی در نظر گرفته است.

گفتنی است، ترکیه از چند سال گذشته، با آغاز جنگ در منطقه، افزایش نا امنی و حملات تروریستی در داخل کشور، سیاست های غلط دولت در منطقه، بحران های اقتصادی پی در پی، با رکود بزرگی در صنعت توریسم مواجه گردیده که کارشناسان احتمال می دهند این رکود تا سال ۲۰۱۸ ادامه داشته باشد و بدین منظور سعی دارند برای خروج از وضعیت بحرانی و ورشکستگی این صنعت با طرح های تشویقی و کمپین های مردمی، سرمایه گذاران خارجی را دوباره به کشور بکشانند و اقتصاد کشور را که بسیار وابسته به سرمایه گذاری خارجی می‌باشد، را رونق ببخشند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *