پیشگویی انتخابات ریاست جمهوری ایران

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: در بررسی این موضوع ، توجه به نکات زیر ضروری است. نکته اول : اولا انتخابات در ایران به برکت انقلاب اسلامی فقط توسط مردم کشورمان رقم می خورد و انتخابگران رئیس جمهورها و شوراها و خبرگان و نمایندگان مجلس فقط مردم هستند . ساز و کار …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

در بررسی این موضوع ، توجه به نکات زیر ضروری است.
نکته اول :
اولا انتخابات در ایران به برکت انقلاب اسلامی فقط توسط مردم کشورمان رقم می خورد و انتخابگران رئیس جمهورها و شوراها و خبرگان و نمایندگان مجلس فقط مردم هستند .
ساز و کار قانونی انتخابات در ایران این امکان را فراهم کرده که مسئولان را مردم انتخاب کنند . حال این مسئول وقتی از تایید شورای نگهبان گذشت می تواند خود را در معرض قضاوت انتخاباتی مردم قرار دهد .
نکته دوم :
به هیچ وجه، دو دوره‌اى شدن یک رئیس‌جمهور یک قانون ، الزام و یا تضمین نیست و مردم می‌توانند در صورت نارضایتى از عملکرد یک رئیس‌جمهور، از ادامه فعالیت دولت او در دوره دوم پیشگیرى کنند.
همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و جلوى ضرر هر جا گرفته شود منفعت خواهد بود.
نکته سوم :
اظهار نظر قابل تامل مجید انصاری در خصوص قطعیت پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت ۹۶ هر ذهن آگاهی را به یاد اظهار نظر میر حسین موسوی درباره پیروزی خود در انتخابات سال ۸۸ آن هم قبل از به پایان رسیدن زمان قانونی انتخابات می اندازد .
نکته سوم:
با توجه به ناکارآمدى دولت یازدهم در عرصه‌هاى اقتصادی ، فرهنگی ، قضیه تلخ برجام و کاهش مقبولیت مردمى روحانى، نگرانى برخی دولتمردان از تک‌دوره‌اى شدن روحانى بالا گرفته است. این واهمه و هراس باعث شده که حامیان دولت، در اظهارنظرهاى پیاپى و پیشگویانه، به افکار عمومى این نکته را القاء و تحمیل کنند که دو دوره‌اى بودن یک رئیس‌جمهور یک قانون و قاعده است.

نکته آخر :
حال جدا از اینکه چه کسی رئیس جمهور میشود باید به این ضرورت توجه داشت که دشمنان انقلاب بیدارند و از مدتها قبل برای دقیقه به دقیقه انتخابات ایران نقشه کشیده اند .
هر اظهار نظر نسنجیده ای مسئولان در باره فرد پیروز انتخابات ، دستمایه ایجاد جرقه آشوب و شورش توسط سازمانهای جاسوسی امریکا ، انگلیس و اسرائیل در ایران خواهد شد .

پس باید هشیار بود و وحدت و یکپارچگی ملی را حفظ کرد تا بار دیگر این توطئه امریکاییها خنثی شود./ مهدی جلیلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *