کشته و زخمی شدن ۴۰ نظامی سعودی در عملیات منحصر به فرد ارتش یمن

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: منابع یمنی از کشته و زخمی شدن ۴۰ نظامی سعودی در عملیات منحصر به فرد ارتش یمن خبر دادند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از العهد، ده‌ها تن از نظامیان و افسران سعودی در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

منابع یمنی از کشته و زخمی شدن ۴۰ نظامی سعودی در عملیات منحصر به فرد ارتش یمن خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از العهد، ده‌ها تن از نظامیان و افسران سعودی در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع نظامی آن‌ها در جیزان به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

در همین راستا یک منبع نظامی یمنی تاکید کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عملیاتی منحصر به فرد به ۵ موضع نظامی عربستان در جیزان حمله کردند که در پی این حمله ۴۰ نظامی سعودی کشته و یا زخمی شدند که در بین آن‌ها تعدادی افسر نیز دیده می‌شوند.

وی افزود: در پی این عملیات ۷ خودروی نظامی سعودی منهدم شد.

این عملیات ساعاتی بعد از عملیات منحصر به فرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نجران که منجر به پاکسازی رشته‌کوه‌های علیب به سمت گذرگاه الخضراء و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مزدوران و متجاوزان شد، صورت گرفت.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین روز چهارشنبه از انجام یک عملیات منحصر به فرد علیه مواضع نظامی سعودی در عسیر خبر دادند.

یک منبع نظامی یمنی گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به موضع علیب در عسیر و پایگاه المسیال خبر دادند که در پی آن شماری از نظامیان سعودی به هلاکت رسیدند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

بر اساس اعلام نهاد حقوق بشر یمن، در طول بیش از دو سال جنگ عربستان علیه یمن، ۱۰ هزار و ۸۱۱ شهروند یمنی جان باخته و ۷ هزار و ۸۸۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند و ساختار زیربنایی این کشور به‌شدت ویران شده است. ۶۴۹ نفر از جان‌باخته‌ها زن و ۱۰۰۲ نفر کودک هستند، ۹ هزار و ۱۶۰ نفر نیز مرد هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *