کد خبر: 55949
تاریخ انتشار: فروردین 10, 1396
گروه : بازنشری

سپاه آزادسازی جولان تشکیل شد

سپاه آزادسازی جولان تشکیل شد

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

نصر الشمری درباره موافقت دولت سوریه با تشکیل سپاه آزادسازی جولان بیان داشت: این سپاه برای کمک و مساعدت به برادران در ارتش سوریه تشکیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عراق به عنوان یکی از کشورهای درگیر با پدیده تروریسم، نقش مهمی را در محور مقاومت و منطقه ایفا می کند. در حال حاضر وجود گروه های متشکل از نیروهای مردمی در این کشور مانند جنبش «النجباء» در روند مبارزه با تروریست های داعش در عراق و فراتر از آن در سوریه تاثیر بسیاری داشته است.

 

«نصر الشمری» معاون نظامی جنبش مقاومت اسلامی «النجباء» عراق درباره اهمیت ائتلاف ایران و کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم گفت: رژیم اشغالگر صهیونیستی عامل اصلی مشکلات  و حضور گروه های تروریستی در منطقه است.

 

وی افزود: باید سلاح های مقاومت و ارتش های اسلامی و عربی به سوی این رژیم نشانه رود و بر همین اساس نیز جنبش النجباء اعلام کرد که برای آزادسازی «جولان» سپاهی تشکیل شود. زیرا آزادسازی این منطقه هم بخشی از روند مبارزه با گروه های تکفیری است.

 

وی در ادامه درباره موافقت دولت سوریه با تشکیل سپاه آزادسازی جولان نیز بیان داشت: این سپاه برای کمک و مساعدت به برادران در ارتش سوریه تشکیل شد و بر همین اساس نیز با موافقت برادران در دولت سوریه شروع به کار خواهد کرد.

 

الشمری در ادامه تأکید کرد: در صورتی که این موافقت حاصل شود که بسیار هم حائز اهمیت است، سپاه آزادسازی جولان شانه به شانه برادران در ارتش سوریه خواهد جنگید. محور مقاومت در راستای مسأله اصلی یعنی مسأله فلسطین تلاش می کند و این تلاش ها در تغییر نقشه منطقه از طریق نابودی رژیم غاصب صهیونیستی تاثیر بسیاری دارد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت نابودی این رژیم، مشکلات منطقه به صورت کلی از بین می رود. زیرا عامل اصلی مشکلات منطقه همین رژیم است.

 

سخنگوی النجباء درباره نقش مقاومت عراق در معادلات منطقه نیز تصریح کرد: مقاومت عراق سخنان خود را در عرصه عمل نیز پیاده کرد و با ذلیل کردن اشغالگران آمریکایی، آنها را از عراق اخراج کرد؛ درست همانگونه که مقاومت لبنان رژیم صهیونیستی را خار کرد.

 

سخنگوی جنبش نجبا در ادامه افزود: ابتکار عمل به دست رژیم صهیونیستی و یا دولت جدید آمریکا نیست. چه آنها ادعای آزادی و صلح کنند و یا اینکه از نژادپرستی و فرقه گرایی سخن بگویند.

 

وی در پایان تأکید کرد: در حال حاضر مقاومت اسلامی ابتکار عمل را به دست گرفته است و حضور ما در کنار برادرانمان در سوریه برای مبارزه با تروریسم نیز در همین چارچوب معنا می شود. ما منتظریم که به جای مبارزه با گروه های تکفیری در منطقه و بازوان خبیث آنها، با خود رژیم صهیونیستی مقابله کنیم.

منبع: مهر

برچسب ها : سپاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *