ترامپ: اصراری روی کناره‌گیری اسد از قدرت نداریم

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: با قرار گرفتن در فضای انتخابات و نزدیک شدن به زمان تبلیغات، برخی کاندیداها پیش از آغاز زمان رسمی تبلیغات با رفتارهایشان از سوی مردم رد صلاحیت می‌شوند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از المیادین، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی تأکید کرد: …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

با قرار گرفتن در فضای انتخابات و نزدیک شدن به زمان تبلیغات، برخی کاندیداها پیش از آغاز زمان رسمی تبلیغات با رفتارهایشان از سوی مردم رد صلاحیت می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از المیادین، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی تأکید کرد: اصراری روی  کناره‌گیری اسد از قدرت نداریم.

بر اساس این گزارش، وی همچنین گفت:  برقراری صلح در سوریه در سایه بقای اسد در قدرت غیرممکن نیست.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: وقت آن رسیده است که به جنگ وحشیانه در سوریه پایان دهیم تا پناهجویان سوری بتوانند به کشورشان بازگردند. آمریکا و ناتو باید در خصوص سوریه با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

ترامپ همچنین در خصوص رأی ممتنع چین به قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه، گفت: رأی ممتنع چین به این قطعنامه مرا غافلگیر نکرد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر ضمن پافشاری بر ادعای سابق خود مبنی بر استفاده اسد از تسلیحات شیمیایی در سوریه، مدعی شد: اگر اسد مجددا به استفاده از تسلیحات شیمیایی روی آورد، در حمله نظامی به سوریه تردید نخواهم کرد.

ترامپ همچنین از حمایت های مسکو از دولت سوریه به شدت انتقاد کرد.

وی همچنین گفت: به کشورهای حاشیه خلیج فارس پیشنهاد می کنم در مسأله برقراری مناطق امن احتمالی در سوریه مشارکت داشته باشند. کشورهای حاشیه خلیج فارس پول های زیادی دارند اما خیلی خرج نمی کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *