تمایل عربستان به ادامه کاهش تولید نفت

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: عربستان می خواهد اوپک توافق کاهش تولید را در نیمه دوم سال جاری میلادی تمدید کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت، عربستان می خواهد اوپک توافق کاهش تولید را در نیمه دوم سال جاری میلادی …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

عربستان می خواهد اوپک توافق کاهش تولید را در نیمه دوم سال جاری میلادی تمدید کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت، عربستان می خواهد اوپک توافق کاهش تولید را در نیمه دوم سال جاری میلادی تمدید کند.

بر اساس توافقی که اواخر سال گذشته در وین به دست آمد، کشورهای عضو اوپک متعهد شدند در نیمه نخست سال ۲۰۱۷، تولید نفت خود را به میزان ۱٫۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. همچنین ۱۱ تولید کننده دیگر از جمله روسیه متعهد شدند که در این مدت تولید خود را ۵۵۸ هزار بشکه در روز کاهش دهند که ۳۰۰ هزار بشکه از این رقم را روسیه کاهش خواهد داد.

منابع آگاه به این روزنامه گفتند، عربستان در جریان نشست اوپک در ماه می از تمدید توافق وین برای یک دوره شش ماهه دیگر حمایت خواهد کرد.

بر این اساس، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان ابتدا تمایلی به ابراز حمایت از تمدید توافق نداشته، اما نظر خود را عوض کرده و اکنون مصمم به حمایت از تمدید توافق است.

همچنین این منابع گفتند، مقامات روسی در حال مشورت با تولید کنندگان نفت این کشور در مورد امکان تمدید توافق کاهش تولید هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *