پرچم ترکیه و جمهوری آذربایجان در پایتخت ارمنستان به ‌آتش کشیده شد

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: با وجود مظلوم نمایی دولت ارمنستان و لابی ارمنی در جهان، هیچ سندی دال بر کشته شدن ارامنه به صورت سازمان یافته وجود ندارد و حتی آمار مسلمانان کشته شده در این جنگ از مسیحیان بیشتر بوده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

با وجود مظلوم نمایی دولت ارمنستان و لابی ارمنی در جهان، هیچ سندی دال بر کشته شدن ارامنه به صورت سازمان یافته وجود ندارد و حتی آمار مسلمانان کشته شده در این جنگ از مسیحیان بیشتر بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، بنابر اخبار رسانه‌‌های جمهوری آذربایجان، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه شدیدالحنی آتش زدن پرچم این کشور در مرکز اصلی شهر ایروان را محکوم نمود.

در ۲۴ آوریل همزمان با سالگرد حوادث سال ۱۹۱۵ در امپراطوری عثمانی، راهپیمایی‌های مختلفی در پایتخت ارمنستان صورت گرفت. در ادامه این راهپیمایی‌ها و در مرکز شهر ایروان پرچم دو کشور ترکیه و جمهوری آذربایجان به آتش کشیده شد.

در بیانیه صادر شده از سوی وزارت خارجه ترکیه آمده است: دولت ترکیه این حرکت نسنجیده و بانیان آن را به شدت محکوم می‌کند.

گفتنی است در جریان جنگ جهانی اول و در گیرودار درگیری امپراطوری عثمانی و روسیه بخشی از ارامنه امپراطوری عثمانی با وجود شهروندی عثمانی در صفوف نیروهای نظامی روسیه علیه این امپراطوری وارد جنگ شده‌اند. دولت عثمانی برای جلوگیری از این خیانت سازمان یافته دست به تهجیر ارامنه ساکن در مرز شرقی کشور نمود که بخشی از این ارامنه در طول سفر با حمله راهزنان و نیز از گرسنگی و حتی تیفوس جان باخته‌اند.

لابی ارمنی در جهان سعی در نشان دادن این حادثه به عنوان نسل کشی سازمان یافته کرده است لذا آمار مسلمانان کشته شده در این جنگ جهانی به مراتب از مسیحیان بیش تر بوده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *