ترامپ: برای عربستان زیاد هزینه کرده‌ایم

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: رئیس‌‌ جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ با رویترز تأکید کرد واشنگتن مبالغ هنگفتی در دفاع از عربستان از دست می‌دهد اما ریاض سهم منصفانه‌ای به آمریکا برای این دفاع نمی‌پردازد. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تأکید کرد که واشنگتن «مبالغ هنگفتی …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

رئیس‌‌ جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ با رویترز تأکید کرد واشنگتن مبالغ هنگفتی در دفاع از عربستان از دست می‌دهد اما ریاض سهم منصفانه‌ای به آمریکا برای این دفاع نمی‌پردازد.
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تأکید کرد که واشنگتن «مبالغ هنگفتی  را صرف دفاع از عربستان می‌کند اما این کشور رفتار منصفانه‌ای در قبال واشنگتن ندارد».
ترامپ در این مصاحبه تأیید کرد که دولت وی در حال گفت‌وگو درباره دیدارهای احتمالی به عربستان سعودی و سرزمین اشغالی در نیمه دوم ماه مه، می‌باشد.
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از رویکرد عربستان در قبال واشنگتن گفت: «صراحتاً می‌گویم که عربستان سعودی رفتار منصفانه‌ای در قبال ما ندارد زیرا ما در حال از دست دادن مبالغ هنگفتی در دفاع از عربستان سعودی هستیم».
انتقاد ترامپ از ریاض که بزرگترین صادرکننده نفت در جهان است، در واقع بازگشت وی به اظهاراتش در مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است که عربستان را متهم کرد که در پرداخت هزینه چتر امنیتی آمریکا کم‌کاری می‌کند.
وی حدود یکسال پیش در یکی از مبارزات انتخاباتی خود در ویسکانسین گفت: «هیچ‌کس آسیب و آزاری به عربستان سعودی وارد نخواهد کرد زیرا ما مراقب آنها هستیم. آنها سهم منصفانه‌ای به ما برای دفاع از خود نمی‌پردازند. ما در حال از دست دادن پول هنگفتی هستیم».
ترامپ در ارتباط با سازش میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها اعلام کرده است: «من خواستار مشاهده صلح میان اسرائیل و فلسطینیان هستم. دلیلی وجود ندارد که میان اسرائیل و فلسطینیان صلح وجود نداشته باشد-به هیچ وجه دلیلی وجود ندارد»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *