شاه عربستان به وضعیت شاه پهلوی دچار شده است

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: حسین شیخ‌الاسلام گفت: درگیری بین مردم کشورمان و شاه در واقع درگیری بین ایران و آمریکا بود، و امروز شاه عربستان، مانند شاه پهلوی، ثروت مردم این کشور را به پای آمریکا می‌ریزد تا در قدرت باقی بماند. حسین شیخ‌الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

حسین شیخ‌الاسلام گفت: درگیری بین مردم کشورمان و شاه در واقع درگیری بین ایران و آمریکا بود، و امروز شاه عربستان، مانند شاه پهلوی، ثروت مردم این کشور را به پای آمریکا می‌ریزد تا در قدرت باقی بماند.

حسین شیخ‌الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به سفر ترامپ به عربستان سعودی اظهار داشت: بزرگترین شعار انقلاب اسلامی ما را می‌توان “مرگ بر شاه” دانست، در واقع مردم ما با انقلاب اسلامی به نظام شاهنشاهی نه گفتند.

وی افزود: انتخابات باشکوه ۲۹ اردیبهشت یکی از نتایج انقلاب اسلامی این است که مردم بعد از ۴۰ سال با متنانت پای صندوق رای حاضر می‌شوند و به کاندیدای مدنظر خودشان رای می‌دهند.

مشاور وزیر امورخارجه ادامه داد: شعار مرگ بر شاه که برخاسته از انقلاب اسلامی است امروز به سایر کشورهای منطقه هم صادر شده و حکومت‌ها دیکتاتوری مانند عربستان نگران موقعیت خود شده‌اند.

شیخ‌الاسلام گفت: در تمام جهان دو نوع حکومت وجود دارد، یا مردمی است یا دیکتاتوری، حکومت‌های دیکتاتوری وقتی دچار انزوا می‌شوند ناچارا برای باقی‌‌ماندن در حکومت به قدرت‌های خارجی پناه می‌برند و این همان مسئله‌ای است که این روزها در عربستان شاهد آن بودیم.

وی با بیان اینکه پادشاه عربستان درست مثل شاه پهلوی به آمریکا پناه برده است عنوان کرد: درگیری بین مردم کشورمان و شاه در واقع درگیری بین ایران و آمریکا بود، و امروز شاه عربستان، مانند شاه پهلوی، ثروت مردم این کشور را به پای آمریکا می‌ریزد تا در قدرت باقی بماند.

مشاور وزیر امور خارجه اظهار داشت: سفر ترامپ به عربستان، بدون شک نشان دهنده ضعف دولت سعودی است و پادشاه سعودی برای اینکه حمایت آمریکا را جلب کند دست به هر کاری می‌زند.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اینکه ترامپ هم از سفر به عربستان سود برده است عنوان کرد: ترامپ رئیس جمهوری کشوری است که مردم آن ارزش‌هایی از قبیل دموکراسی، آزادی مطبوعات و حقوق شهروندی دارند اما ادبیات وی نشان از این دارد که به هیچ کدام از این ارزش‌ها احترام نمی‌گذارد.

 وی تصریح کرد: ترامپ از سوی جوامع غربی ترد شده و به همین خاطر است که می‌بینیم نزدیک دو میلیون امضا جمع می‌شود تا از سفر ترامپ به انگلستان جلوگیری شود.

مشاور وزیر امور خارجه گفت: سفر ترامپ به عربستان و حمایت از این رژیم به دلیل درماندگی و انروای ترامپ است، وی این روزها به شدت به پول عربستان نیاز دارد تا بتواند کمی وضعیت نامطلوب اقتصاد آمریکا را دچار تغییر کند.

شیخ‌الاسلام در پایان گفت: نمایش خیمه شب بازی که در عربستان به اجرا درآمد، نمایشی بود برای روحیه دادن دولت‌های دیکتاتوری به یکدیگر.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *