کد خبر: 58550
تاریخ انتشار: خرداد 10, 1396
گروه : بازنشری

پادگان آموزشی نیروهای انتحاری داعش پاکسازی شد

پادگان آموزشی نیروهای انتحاری داعش پاکسازی شد

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

نیروهای عراقی مستقر در محله الزنجیلی توانستند با حملات گسترده، مکان آموزش نیروهای انتحاری گروه تروریستی داعش را پاکسازی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آخرین تحولات میدانی از غرب شهر موصل حاکیست، از صبح امروز نیروهای واکنش سریع ارتش عراق و پلیس فدرال عملیات جدیدی را در محور غربی محله موصل قدیم آغاز کردند و پشتیبانی یگان موشکی توانستند بخش وسیعی از منطقه « باب البیض» را به کنترل خود درآورند.

از سویی دیگر، نیروهای عراقی مستقر در محله الزنجیلی توانستند با حملات گسترده، مکان آموزش نیروهای انتحاری گروه تروریستی داعش را پاکسازی کنند. در حال حاضر، یگان موشکی ارتش عراق در حال هدف قرار دادن مواضع تروریست ها در شرق این محله است.

 

تاکنون ۷۰ درصد محله الزنجیلی از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده است. قابل ذکر است هفته گذشته این محله از وجود تروریست ها پاکسازی شد اما تروریست ها با چند حمله انتحاری توانستند نیمی از این محله را دوباره اشغال کنند.

اگر نیروهای عراقی موفق به پاکسازی محله الزنجیلی شوند، تروریست های داعشی در محله های « الشفاء و باب السنجار» از محور غربی در محاصره قرار می گیرند و جا به جایی آنان به سمت محور جنوبی ( محله موصل قدیم) با مشکل جدی روبه رو می شود.

به گزارش مشرق، تاکنون ۱۷۶ کیلومتر مربع از مساحت شهر موصل به کنترل نیروهای عراقی درآمده و فقط ۴ محله « الزنجیلی، باب السنجار، الشفاء و موصل قدیم» در اشغال عناصر تروریستی داعش است.

 

منبع: مشرق

 

انتهای پیام

برچسب ها : داعش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *