کد خبر: 59212
تاریخ انتشار: خرداد 24, 1396

سپاه ستون فقرات و رگ حیانی این نظام است

سپاه ستون فقرات و رگ حیانی این نظام است

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی نذیر احمد سلامی در گفتگو با صبح توس ضمن اشاره به این نکته که سپاه ستون فقرات و رگ حیات برای نظام اسلامی ایران است، گفت: نقش سپاه پاسداران در استمرار نظام جمهوری اسلامی ایران و حفاظت از دستاوردهای آن در کشور و منطقه توجه دوست و دشمن را به خود جلب کرده است.

 

وی با اشاره به نقش سپاه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، ابراز داشت: همانطور که امام راحل(ره) فرمودند چنانچه سپاه نبود کشور هم نبود این مطلب بدون دلیل گفته نشده؛ چراکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی این نهاد نقش به سزایی در سرکوب ترورها و نا امنی در کشور داشته تا امروزنیز نه تنها در ایران بلکه  در منطقه نقش خود رابه خوبی ایفا می کند.

 

نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان با در رابطه با سخنان برخی افراد در مورد سپاه، افزود: در ایام انتخاباتی برخی افراد و کاندیداها به شعارهایی که روی موشک های سپاه درج شده بود ایراد می‌گرفتند و ابراز می کردنداین امر مانع مذاکرات ما بوده در صورتیکه شعارهای روی موشک‌های سپاه مانع از تجاوز آمریکا به ایران شده است.

 

مولوی سلامی در ادامه گفت: در ایام انتخابات، آمریکا قصد حمله نظامی به کره شمالی را داشت، ولی قدرت موشکی کره شمالی موجب عقب نشینی آمریکا از حمله به این کشورشد.

 

وی به نقش اساسی سپاه در کشور اشاره کرد و گفت: سپاه کارهای اساسی و مهمی را  درطول ۳۸ سال گذشته در کشور انجام داده ازبحث  آبادانی و محرویت زدایی تا ایجاد امنیت و آرامش در کشور وحتی  منطقه،  این نهاد انقلابی نقش خود رابه خوبی ایفا کرده است.

 

نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان با اشاره به وعده های روحانی در انتخابات، افزود: روحانی در انتخابات ریاست جمهوری وعده های بسیاری را به مردم داده، البته باید دقت داشت که پروژه های کشور جزء برنامه های نظام و سند چشم انداز ۲۰ ساله بوده و هیج فرد و دولتی نباید آنها را بنام خود تمام کند؛ چراکه این عمل درست نیست.

 

مولوی سلامی در رابطه با مشکلات استان سیستان و بلوچستان و مشکلات جوانان این استان افزود: استان سیستان و بلوچستان استانی کم باران و خشکی است، هیچ نوع صنعت و کارخانه ای در این استان وجود ندارد، کشاورزی در سطح پایین کشت می‌شود و به طور کلی با مشکل جدی در امر اشتغال مواجه هستیم.

 

وی در پایان ضمن یادآور این نکته که جوانان استان برای تحصیل با مشکلاتی مواجه هستند؛ چراکه بعد از اتمام تحصیل امیدی به بازار کار ندارند، تصریح کرد: نگاه دولت به مناطق محروم باید خیرخواهانه و مسئولیت پذیرباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *