قهر باران، دریاچه ارومیه را به کام نابودی کشاند

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  باید حقیقت را گفت که بار دیگر دریاچه ارومیه در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و نیاز مبرم به همت مسئولین و رحمت الهی دارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، دریاچه ارومیه بزرگ‌‌‌ترین دریاچه داخلی ایران و دومین دریاچه بزرگ آب شور …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

باید حقیقت را گفت که بار دیگر دریاچه ارومیه در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و نیاز مبرم به همت مسئولین و رحمت الهی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، دریاچه ارومیه بزرگ‌‌‌ترین دریاچه داخلی ایران و دومین دریاچه بزرگ آب شور دنیاست. دریاچه‌‌ای که امروزه تیتر اول روزنامه‌‌ها و رسانه‌‌‌‌‌‌های خبری گشته است.

قصه‌‌ی تلخی که همگان شاهد به نمک نشستن آن هستیم و متاسفانه توجه چندان ویژه و کارسازی بدان نمی‌‌شود.

آن چنان که می‌‌‌‌دانیم و به گوشمان رسیده بزرگ‌‌‌ترین بندر دریاچه ارومیه به نمک نشست و کاملا خشک شد حال باید دست در دست هم داد ولااقل جلوی به نمک نشستن دریاچه ارومیه را گرفت.

دومین دریاچه شور جهان طعم تلخ نابودی را می‌‌چشد و می‌‌توان به یقین ادعا کرد که در حال جان دادن است. آستین غیرت باید بالا زد نباید منتظر و در جویای راه حلی باشیم که در این صورت به خشکیدن هرچه زودتر آن کمک کرده‌‌ایم.

دریاچه‌‌ای که روزی مرغان دریایی در آسمانش پرواز می‌‌کردند و غرش کشتی، سر و صدای جمعیت، موج‌‌های بلند که با شکوه و غرور به ساحل برخورد می‌‌کرد و توجه همه را جلب می‌‌کرد حال با کاهش بارندگی‌‌ها و در فصل گرما تا حد زیادی از آب خود را از دست داده است.

کشتی که روزی صدها مسافر را از آن سوی ساحل به مقصد می‌‌رسانید، حال اوراق گشته و بر سینه‌‌ی تنگ و تاریک تاریخ حک شده است. حا فقط باید منتظر رحمت الهی ماند تا شاید با افزایش بارش‌‌ها دریاچه جانی دوباره گیرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *