رفتن به بالا
  • شنبه - 15 مهر 1396 - 09:15
  • کد خبر : ۶۳۵۳۵
  • مشاهده :178 views

نزدیک شدن نیروهای مقاومت به بزرگترین میدان های نقتی شرق سوریه

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: نیروهای مقاومت توانستند با پاکسازی چند منطقه خود را به بزرگترین میدان های نفتی شرق سوریه برسانند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صاحب نیوز؛ نیروهای سوری و مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی موفق شدند عملیاتی جدیدی را از جنوب فرودگاه شهر […]

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

نیروهای مقاومت توانستند با پاکسازی چند منطقه خود را به بزرگترین میدان های نفتی شرق سوریه برسانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صاحب نیوز؛ نیروهای سوری و مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی موفق شدند عملیاتی جدیدی را از جنوب فرودگاه شهر دیرالزور به سمت منطقه راهبردی 《المیادین》 آغاز کردند.

منابع میدانی اعلام کردند: نیروهای مقاومت طی چند ساعت اخیر توانستند با پاکسازی حدود ۲۲ کیلومتر در غرب رود فرات خود را به هفت کیلومتری منطقه راهبردی المیادین برسانند.

نیروهای جبهه مقاومت در این عملیات موفق شدند ده ها تروریست را کشته و زخمی کنند و شمار زیادی از تروریست ها را از منطقه فراری دهند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، نیروهای مقاومت در صورتیکه بتوانند منطقه المیادین را تحت کنترل خود دربیاورند، راه ارتباطی داعش از مناطق مرزی عراق را با مرکز سوریه قطع خواهند کرد.

به گفته رسانه های سوری، ده ها میدان نفتی از جمله میدان های نفتی عمر که بزرگترین مخازن نفت شرق سوریه محسوب می گردد در نزدیکی منطقه المیادین قرار دارند.

نیرواای جبهه مقاومت قصد دارند بعد از پاکسازی منطقه المیادین و میدان های نفتی شرق آن، خود را به مرز کشور عراق برسانند.

همزمان با پیشروی نیروهای مقاومت، آمریکا با پشتیبانی از نیروهای دموکراتیک کُرد قصد دارد با سیطره بر مناطق شرقی استان دیرالزور، مانع نزدیک شدن جبهه مقاومت به مناطق مرزی با عراق شود

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه