رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 مهر 1396 - 10:35
  • کد خبر : ۶۳۶۷۰
  • مشاهده :205 views

از خرید طیور زنده و پرندگان وحشی خودداری شود

پایگاه خبری توفارقان: احمد علیزاده در این نشست با اشاره به آغاز فصل نزولات جوی و برودت هوا ،ارتقای مراقبتها و خدمات از سوی مراکز بهداشتی و درمانی را خواستار شد.   وی ازافراد دارای سیستم ایمنی ضعیف مخصوصا کودکان زیر ۱۰ سال ؛ بزرگسالان بالای۶۰ ،افراد دیابتی و کسانیکه بیماریهای قلبی و عروقی و […]

پایگاه خبری توفارقان:

احمد علیزاده در این نشست با اشاره به آغاز فصل نزولات جوی و برودت هوا ،ارتقای مراقبتها و خدمات از سوی مراکز بهداشتی و درمانی را خواستار شد.

 

وی ازافراد دارای سیستم ایمنی ضعیف مخصوصا کودکان زیر ۱۰ سال ؛ بزرگسالان بالای۶۰ ،افراد دیابتی و کسانیکه بیماریهای قلبی و عروقی و پیوندی دارند، خواست در این فصل واکسن آنفولانزا را استفاده کنند.

معاون فرماندار شهرستان آذرشهر همچنین با بیان آغاز مهاجرت پرندگان مهاجراز تعطیلی بازار و اماکن عرضه و فروش طیورو سایر پرندگان زنده خبر داد و گفت: برای رعایت امنیت غذایی مردم شهرستان  توصیه می شود تا اطلاع ثانوی از خرید طیور زنده و پرندگان وحشی خودداری کنند.

وی از مردم خواست گوشت سفید و قرمزمورد نیاز خود را از مراکز عرضه دارای مجوز تهیه کنند.

علیزاده همچنین اهمیت رعایت بهداشت فردی(شستشو و ضد عفونی کردن دست ها) را در پیشگیری از بیماری آنفولانزا یاد آور شد.

محمد جعفرزاده رییس اداره دامپزشکی شهرستان آذرشهر نیز گفت: شهرستان آذرشهراز نظر آنفولانزای مرغی ایمن بوده و موردی مشاهده نشده است اما رعایت جوانب احتیاط لازم و ضروری است.

وی افزود: نظارت بر مرغداریها و مراکز عرضه گوشت طیور کشتارشده و کنترل اینگونه مراکز در حال انجام است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه