رفتن به بالا
  • سه شنبه - 25 مهر 1396 - 13:11
  • کد خبر : ۶۳۸۴۹
  • مشاهده :24 views

حکیم: اقدامات دولت عراق در کرکوک قانونی است

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: رئیس ائتلاف ملی عراق از اقلیم کردستان خواست که از اقدامات یکجانبه دست بردارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از الفرات نیوز، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق، در بیانیه‌ای ضمن قانونی دانستن اقدامات دولت این کشور در کرکوک، از اقلیم کردستان خواست […]

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

رئیس ائتلاف ملی عراق از اقلیم کردستان خواست که از اقدامات یکجانبه دست بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از الفرات نیوز، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق، در بیانیه‌ای ضمن قانونی دانستن اقدامات دولت این کشور در کرکوک، از اقلیم کردستان خواست که به قانون اساسی عمل کند و گفتگو را بهترین راه برای حل مشکلات بداند.

وی افزود: در حالی که ما در روزهای پایانی نبرد با تروریست‌های داعشی خبیث هستیم، نقش برجسته نیروهای پیشمرگه به عنوان بخشی اصلی از بدنه نیروهای مسلح عراق در آزادسازی مناطقی مهم از لوث داعش را به یاد می‌آوریم.

رئیس جریان حکمت ملی عراق در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: حمایت‌های گسترده مردمی و پارلمانی از اقدامات دولت عراق در کرکوک، پیام دوستی و صلح به هموطنان عزیز ما در کردستان است و ما معتقدیم که یکی از آثار اقدامات دولت، برآورده شدن نیازهای اقتصادی شهروندان اقلیم کردستان است.

حکیم افزود: ما خواستار عمل به قانون و قانون اساسی هستیم و گفتگو را بهترین راه برای حل مشکلات و اختلافات می‌دانیم.

رئیس ائتلاف ملی عراق با تاکید بر ضرورت اجتناب از اقدامات یکجانبه، خواستار ترجیح دادن منافع عالی کشور بر منافع شخصی شد.

در پی عدم تعامل مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با دولت مرکزی عراق، دولت این کشور پس از تعیین ضرب الاجل نسبت به استیفای حق قانونی خود برای اعمال حاکمیت اقدام نمود و نیروهای عراقی روز گذشته خیلی سریع و بدون درگیری‌های گسترده، شهر کرکوک را به کنترل خود در آوردند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه