رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 مهر 1396 - 09:06
  • کد خبر : ۶۳۸۹۶
  • مشاهده :143 views

واکنش بارزانی به حوادث دیروز کرکوک

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: رئیس منطقه کردستان عراق در اولین واکنش خود به حوادث دیروز عراق، گفت که حوادث کرکوک در نتیجه تصمیمات یک جانبه برخی از افراد کُرد بوده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس منطقه کردستان عراق می‌گوید به دنبال جنگ نبوده و نیست. به نوشته وبگاه […]

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

رئیس منطقه کردستان عراق در اولین واکنش خود به حوادث دیروز عراق، گفت که حوادث کرکوک در نتیجه تصمیمات یک جانبه برخی از افراد کُرد بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس منطقه کردستان عراق می‌گوید به دنبال جنگ نبوده و نیست.

به نوشته وبگاه شبکه «رودآو»، مسعود بارزانی، شامگاه سه‌شنبه (امروز) و بعد از گذشت ۲۴ ساعت از حوادث کرکوک، گفت که حوادث دیروز کرکوک در نتیجه تصمیمات یک جانبه برخی از افراد در منطقه کردستان اتفاق افتاد.
وی در این خصوص نام از کسی یا گروهی نبرد ولی به احتمال زیاد منظور وی حزب «اتحادیه میهنی کردستان»، رقیب حزب وی موسم به «حزب دموکراتیک کردستان» است.
بارزانی در بیانیه‌ای که لحظاتی پیش منتشر شد، گفت که به کردها اطمینان می‌دهد که از دستاوردهای خود دفاع خواهند کرد.
وی همچنین با بیان اینکه که کردها از هویت خود دفاع کردند، مدعی شد که کردها در معرض قتل عام بودند.
رئیس منطقه کردستان همچنین گفت که خون شهدای این منطقه هدر نخواهد رفت.
نیروهای عراقی دیروز دوشنبه به دستور حیدرالعبادی، فرمانده کل نیروهای عراق و نخست وزیر این کشور طی مأموریتی وارد استان کرکوک و مرکز شهر آن شدند.
دولت فدرال عراق برای ورود نیروهای تابع خود به کرکوک، ابتدا ضرب الأجل ۴۸ ساعته تعیین کرد و که بعد از اتمام این مدت ۲۴ ساعت دیگر تمدید شد.
با پایان مدت اعلام شده، نیروهای ارتش عراق به فرمان العبادی بامداد دوشنبه مأموریت تأمین امنیت شهر کرکوک را آغاز کردند.
نیروهای حامی مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق و عناصر تروریستی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) تهدید کرده بودند که “هرگز” از شهر کرکوک عقب نشینی نخواهند کرد و برای کرکوکِ نفت‌خیز حاضرند تا پای جان بایستند.
دولت فدرال عراق بارها درباره اقدامات مقامات جدایی طلب منطقه کردستان در شهر کرکوک هشدار داده و برخی فرماندهان نظامی عراق اعلام کرده بودند «کرکوک اشغال شده» و باید آزاد گردد.
دیروز همزمان با ورود نیروهای عراقی به شهر کرکوک و عقب نشینی نیروهای پیشمرگه از این شهر، نیروهای حامی بارزانی، نیروهای پیشمرگیه حزب اتحادیه میهنی کردستان را به خیانت متهم کردند

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه