آمار کلانتری غلط از کار درآمد

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  امروز از وزیر نیرو و معاونانش و نیز برخی نهادهای امنیتی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس دعوت شده بود تا جهت رسیدگی به کمبود منابع آبی بحث و بررسی صورت گیرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

امروز از وزیر نیرو و معاونانش و نیز برخی نهادهای امنیتی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس دعوت شده بود تا جهت رسیدگی به کمبود منابع آبی بحث و بررسی صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزارش‌های مطرح شده در کمیسیون نشان داد که آمار رئیس سازمان محیط زیست از میزان آورد آب رودخانه‌ها غلط است، گفت: این خود معضل دیگری است که مسئولان تصمیم‌ساز ما اطلاعات کافی درباره رودخانه‌های کشور ندارند.

هدایت‌الله خادمی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات نشست امروز این کمیسیون، گفت: امروز از وزیر نیرو و معاونانش و نیز برخی نهادهای امنیتی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس دعوت شده بود تا جهت رسیدگی به کمبود منابع آبی بحث و بررسی صورت گیرد.

وی با برشمردن برخی محورهای گزارش ارائه شده در کمیسیون مبنی بر کمبود منابع آبی در کشور، خاطرنشان کرد: طبق گزارشات داده شده بیش از یک درجه میانگین دمای کشور در سال گذشته افزایش داشته است و طی ۵۰ سال گذشته نیز ۲ درجه کشور گرمتر شده است. از این رو است که اگر برفی هم ببارد دیگر ماندگاری ندارد.

خادمی با ذکر اینکه در گزارش وزارت نیرو و سازمان هواشناسی عنوان شده است که در برخی بخش‌ها ۳۲ درصد ورودی منابع آبی کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: این گزارش می‌افزاید که ورودی سد دز ظرف ۱۰ سال گذشته ۵۳ درصد کاهش داشته است و سد کارون نیز ظرف ۵ سال گذشته ۳۷ درصد کاهش ورودی داشته است.

وی اضافه کرد: سؤالی که ما داشتیم این بود که برنامه دستگاه‌های مسئول جهت مهار این مشکل چیست اما برداشت من این است که برنامه‌ای در این راستا وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از پیشنهاد ما در این نشست خارج کردن صنایع آب‌بر از استان‌های کم‌آب کشور بود و نیز انتقال آب از خلیج‌فارس و باروری ابرها نیز در ذیل پیشنهادهای ما خطاب به دستگاه‌های مسئول مطرح شد.

وی در بخش‌هایی از سخنان خود خاطرنشان کرد: سخنانی که امروز در کمیسیون مطرح شد نشان داد که آمارهایی که آقای کلانتری اخیراً درباره رود کارون ارائه داده است کاملاً اشتباه است.

نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک در مجلس شورای اسلامی، گفت: این خود معضل دیگری است که نشان می‌دهد که مدیر تصمیم‌سازی که می‌خواهند به رئیس جمهور و دولت مشاوره جهت حل مشکلات آب کشور دهند خود اطلاعات کافی از میزان آورد آب در رودخانه‌ها در ایران ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *