رفتن به بالا
  • یکشنبه - 8 بهمن 1396 - 19:49
  • کد خبر : ۶۷۹۱۹
  • مشاهده :2 views

موج جدید بازجویی‌ها در راه عربستان

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  منابع سعودی با اشاره به نزدیک بودن آغازمرحله سوم پرونده فساد شاهزادگان سعودی اعلام کردند: این مرحله شامل بازجویی های گسترده از این افراد خواهد بود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دادستانی کل عربستان سعودی که تا بحال چندین نفر از شاهزادگان این کشور را […]

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

منابع سعودی با اشاره به نزدیک بودن آغازمرحله سوم پرونده فساد شاهزادگان سعودی اعلام کردند: این مرحله شامل بازجویی های گسترده از این افراد خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دادستانی کل عربستان سعودی که تا بحال چندین نفر از شاهزادگان این کشور را به اتهام فساد مالی دستگیر و بازجویی کرده است اعلام کرد: بزودی موج جدید و گسترده‌ای از رسیدگی به پرونده ها آغاز می‌شود.

دادستانی کل  این کشور به زودی تحقیقات و بازجویی های گسترده ای را از آن دسته از متهمان پرونده فساد که پرداخت پول در برابر آزادی را نپذیرفته اند، آغاز خواهد کرد.

به عبارت بهتر مرحله اول شامل تسویه حساب با برخی متهمان بود به این ترتیب که در برابر دریافت مبالغی پول و بخشی از ثروت آزاد شدند و مرحله دوم ارجاع برخی دیگر به دادگاه و اعلام وضعیت عادی در هتل محل بازداشت آنان بود.

بنابر اعلام منابع سعودی بر اساس نظام کیفری، آزادی و یا  ادامه بازداشت هر یک از این افراد جز اختیارات دادستانی کل و بازجویان است و باید مدت بازداشت آنان به دستور دادستان از شش ماه فراتر نرود و پس از آن با کیفر خواست به دادگاههای قانونی ارجاع داده شوند.

در همین ارتباط شورای عالی نهاد قضائی سعودی دو مدیریت کیفری در دادگاه جزایی جده و ریاض تشکیل داده ست که محاکمه های مربوط به پرونده فساد شاهزادگان را برگزار کند.

هریک از این دو مدیریت شامل سه قاضی کارشناس مسائل فساد است تا به وضعیت کسانی که با پرداخت پول در برابر آزادی مخالفت واتهام های وارده را رد کرده اند، رسیدگی کند

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه