آب و برق مدارس مجانی می شود!

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  تولید برق به هر طریقی نیازمند به آب است و خاموشی و قطع برق در سال آینده به خاطر کم آبی دور از انتظار نیست. برق مجانی و به دنبال آن افزایش مصرف برق به معنی افزایش مصرف آب و تولید گازهای گلخانه ای است! به گزارش …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

تولید برق به هر طریقی نیازمند به آب است و خاموشی و قطع برق در سال آینده به خاطر کم آبی دور از انتظار نیست. برق مجانی و به دنبال آن افزایش مصرف برق به معنی افزایش مصرف آب و تولید گازهای گلخانه ای است!

به گزارش خبر آنلاین، خبرهای رسیده از بهارستان حاکی از آن است که ظاهرا نمایندگان محترم مجلس در اقدامی عجیب قصد دارند آب و برق مدارس را مجانی کنند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که کشور از کم آبی بی سابقه رنج می برد و قیمت پایین آب به عنوان یکی از دلایل اصلی ناتوانی دولت در کاهش و کنترل مصرف شناخته می شود.

در کنار این موضوع، همانطور که می دانیم، تولید برق به هر طریقی نیازمند به آب است و خاموشی و قطع برق در سال آینده به خاطر کم آبی دور از انتظار نیست. برق مجانی و به دنبال آن افزایش مصرف برق به معنی افزایش مصرف آب و تولید گازهای گلخانه ای است!

از این موارد که بگذریم، بعد اجتماعی این تصمیم (اگر صحت داشته باشد) بسیار دردناک است. وقتی همه فریاد می زنیم که آموزش محیط زیست به نسل بعد یکی از بهترین و اساسی ترین راهکارها برای تغییر رفتار جامعه است، با مجانی کردن قیمت آب و برق برای مدارس، فرصت ایجاد حساسیت نسل بعد به ارزش بالا و محدودیت آب و برق در کشور و اصلاح الگوی مصرف را از دست می دهیم.

اگر به نمایندگان مجلس دسترسی دارید، همین حالا با آنها تماس بگیرید و تبعات این تصمیم خطرناک را یادآور شوید. شاید آنها حاضر باشند به خاطر حفظ این سرزمین و منابع آب و #محیط_زیست برای نسل بعدی از این تصمیم احساسی صرف نظر کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *