رفتن به بالا
  • جمعه - 20 بهمن 1396 - 16:07
  • کد خبر : ۶۸۵۶۴
  • مشاهده :10 views

آمریکا و انگلیس دست در دست هم در تقابل با جمهوری اسلامی

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  دبیر کل کانون‌های دانشگاهیان ایران اسلامی، بازگشت ایران به قبل از انقلاب و نوکر تام سلطه گران شدن را خواست دشمنان دانست و گفت: گمان می کنید امریکا علیه انگلیس اقدامی می کند، آن‌ها دستشان در دست یکدیگر است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به […]

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

دبیر کل کانون‌های دانشگاهیان ایران اسلامی، بازگشت ایران به قبل از انقلاب و نوکر تام سلطه گران شدن را خواست دشمنان دانست و گفت: گمان می کنید امریکا علیه انگلیس اقدامی می کند، آن‌ها دستشان در دست یکدیگر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ سید محمد حسینی شامگاه پنجشنبه در مسجد الرسول (ص) اصفهان، با تبریک و گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: این ایام فرصت خوبی برای مرور شرایط و وضعیت کشور است.

دبیر کل کانون‌های دانشگاهیان ایران اسلامی، با بیان اینکه ۲۲ بهمن نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت ملت ایران داشت، گفت: شما به یاد دارید که پیش از انقلاب وضعیت کشور به چه گونه بوده است، حداقل از زمان قاجار به بعد تا انقلاب اسلامی در هر درگیری و نبردی که با کشورهای دیگر داشتیم بخشی از ایران جدا شد.

* افتخارات رضا و محمدرضا پهلوی در از دست دادت بخشی از وطن

وی خاطرنشان کرد: زمان رضاشاه ملعون که شبکه‌های رسانه‌ای خارجی ازجمله من و تو، صدای آمریکا و بی‌بی‌سی به دنبال مقتدر نشان دادن آن به نسل جوان هستند اروند را به عراق، آرارات را به ترکیه، سرچشمه رود هیرمند را به افغانستان و در زمان محمدرضا پهلوی بحرین را که استان چهاردهم ایران بود را جدا کردند.

حسینی با بیان اینکه وقتی انگلیس‌ها رضاشاه را به سر کار می‌گمارند و آمریکایی‌ها کودتای ۲۸ مرداد را انجام می‌دهند یعنی در عوض آن توقعی دارند و به دنبال منافعی هستند، اظهار کرد: آن‌ها در پشت حمایت‌های خود هزینه‌های سنگینی را به ملت‌ها تحمیل می‌کنند.

دبیر کل کانون‌های دانشگاهیان ایران اسلامی به شکل‌گیری داعش اشاره کرد و گفت: آل سعود، صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و دیگر هم‌پیمانانشان می‌خواستند در سوریه و لبنان یک دولت تروریستی بزرگ را ایجاد کنند تا پس از آن به سراغ ایران بیایند در اعلامیه‌های خود نیز به این مسئله اذعان کرده بودند، به‌هرحال جمهوری اسلامی ایستاد و آن‌ها نتوانستند به خواسته خود برسند، رهبر معظم انقلاب امروز فرمودند آمریکا خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

* عایدات فروش روزانه ۶ میلیون بشکه نفت ایران در جیب عده‌ای خاص

وی خاطرنشان کرد: زمان پهلوی شش میلیون بشکه نفت به فروش می‌رفت ولی عایدات آن برای عده محدودی بود، ۷۰ درصد مردم در روستاها زندگی می‌کردند هیچ‌گونه امکاناتی برای آن‌ها معنا و مفهوم نداشت.

به گفته وی، محمدرضا پهلوی دربست در اختیار غربی‌ها بود و وقتی مجبور به فرار از ایران می‌شود به کسینجر می‌گوید شما آمریکایی‌ها چقدر نامردید یعنی آن‌هم که یک‌عمر جیره‌خوار و مزدور آمریکایی‌ها بوده به او هم رحم نمی‌کنند.

حسینی به قانون ننگین کاپیتولاسیون اشاره و تصریح کرد: به‌واسطه آن قانون کسی حق نداشت به آمریکایی‌ها که بگوید بالای چشمتان ابرو هست و قضاتمان نیز حق برخورد با آن‌ها را نداشتند، آمریکایی‌ها در ایران جولان می‌دادند و مردم ایران را تحقیر می‌کردند.

دبیر کل کانون‌های دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه امام (ره) در آن شرایط و در اوج ناباوری تحولی را ایجاد کرد، گفت: غربی‌ها تعبیر کردند امام (ره) یک انقلاب به نام خدا ایجاد کرد، مردم نیز این حرکت را همراهی کردند و انقلاب به پیروزی رسید البته برخی از همین روشنفکران یا متفکر نمایان آن موقع مسخره می‌کردند که چگونه با دست‌خالی می‌خواهید پیروز شوید.

وی پشتوانه مردمی را عامل پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد و افزود: در همین اصفهان که مردم با شجاعت و رشادت حتی زمانی که حکومت‌نظامی اعلام شد به میدان آمدند.

حسینی با بیان اینکه مردم در مدت این ۳۹ سال عمر انقلاب اسلامی سنگ تمام گذاشتند، اظهار کرد: استقامت و پایداری مردم باعث استمرار انقلاب اسلامی‌ شده است اما امروز رهبر معظم انقلاب فرمودند آن‌ها می‌خواهند کاری کنند تا در این روحیه ملت ایران خلل ایجاد شود.

دبیر کل کانون‌های دانشگاهیان ایران اسلامی به تهدیدها، فشارها و تحریم‌های جبهه استکبار علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: متأسفانه‌ای عده‌ای از نااهلان و نامحرمان ‌هم در داخل با آن‌ها همراهی می‌کنند، رهبری بارها فرموده‌اند اگر در برابر آمریکایی‌ها کوتاه بیایید بازهم آن‌ها امتیاز می‌خواهند، حاضر نیست به تعهداتش عمل کند و عهدشکن است در همین قضیه برجام این مسئله را مشاهده کردید.

*‌ آمریکا و انگلیس دست در دست هم در تقابل با جمهوری اسلامی

وی بازگشت ایران به قبل از انقلاب و نوکر تام آن‌ها شدن را خواست دشمنان بیان و تصریح کرد: فکر کردید امریکا می‌آید علیه انگلیس اقدامی بکند، آن‌ها دستشان در دست یکدیگر است شاید مواقعی باهم در منافع اختلافاتی داشته باشند ولی در مقابله با ما یکی می‌شوند.

حسینی انقلاب اسلامی را قدرت ظهور و بروز کرده اسلام در قرن بیست و یکم عنوان و تأکید کرد: شما شاهد نگرانی‌های آن‌ها از تفکر و گفتمان انقلاب اسلامی هستید.

به گفته حسینی، سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا به تازگی نامه‌ای به ترامپ نوشته‌اند و گفته‌اند این قدرت موشکی که ایران دارد خطرناک است و درنهایت موشک‌هایی خواهند ساخت که به کاخ سفید خواهد رسید و این در حالی است که قبلاً از مورد اصابت قرار گرفتن پایگاه‌های منطقه‌ای خود می‌هراسیدند.

* دوران بزن‌و دررو تمام‌شده

دبیر کل کانون‌های دانشگاهیان ایران اسلامی، خطاب به آمریکایی‌ها تصریح کرد: به یادآورید فرمایش رهبر معظم انقلاب ما را که فرمود دیگر دوران بزن‌ودررو تمام‌شده است.

وی ایستادگی ملت ایران در برابر تمامی خدعه‌های دشمنان را مثال‌زدنی عنوان کرد و گفت: مردم ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی از حالت انفعالی خارج شدند و به توصیه برخی از این سیاستمداران غرب‌گرا توجه نکردند.

حسینی تأکید کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند کشور  پس از انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی را به دست آورده است، پیشرفت‌های در علم، هسته‌ای، فناوری، نانو، پزشکی، سلول‌های بنیادین، کشاورزی و … نمونه‌هایی از آن‌هاست.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه در کنار این‌همه پیشرفت‌ها یکسری از ضعف‌ها و اشکالاتی را در داخل داشته‌ایم، گفت: غالباً این‌ها به ضعف مدیریت‌ها بازمی‌گردد یعنی مدیرانی در رأس کار قرار می‌گرفتند که یا عزم و اراده‌ای برای خدمت به مردم نداشتند یا آدم‌هایی نبودند که عرضه و توان کار داشته باشند، مخصوصاً در سال‌های اخیر که کسانی هستند که رویکردی درستی ندارند.

* دولتمردان به‌جای اعتماد به غرب، اقتصاد مقاومتی را پیشه خود کنند

وی اظهار کرد: دولتمردان به‌جای اعتماد به غرب، اقتصاد مقاومتی را پیشه خود کنند به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها داخل تکیه داشته باشند، با همین دست‌فرمانی که می‌روند نمی‌توانند گره‌گشای مشکلات مردم باشند؛ دولت باید فکر اساسی بکند نه اینکه روزبه‌روز مشکلات قشر متوسط و ضعیف افزون شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه