رفتن به بالا
  • دوشنبه - 23 بهمن 1396 - 10:54
  • کد خبر : ۶۸۷۳۹
  • مشاهده :10 views

سفر وزیر دفاع آلمان به کردستان عراق

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  وزیر دفاع آلمان بعداز سفر رسمی خود به بغداد وارد اقلیم کردستان شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری عراق، سفر امروز (یکشنبه) اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان به اربیل به منظور افتتاح بیمارستانی برای مداوای نیروهای پیشمرگ کرد انجام شد. همچنین […]

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

وزیر دفاع آلمان بعداز سفر رسمی خود به بغداد وارد اقلیم کردستان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری عراق، سفر امروز (یکشنبه) اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان به اربیل به منظور افتتاح بیمارستانی برای مداوای نیروهای پیشمرگ کرد انجام شد.

همچنین این خبرگزاری گزارش داد که هزینه کلی این بیمارستان به شش میلیون یورو می‌رسد.

وزیر دفاع آلمان در سفر شنبه خود به بغداد بر ادامه حمایت کشورش از عراق در تمامی زمینه‌ها بعد از شکست داعش تاکید کرد و گفت: آلمان از نیروهای عراق در زمینه تمرین و مشاوره حمایت خواهد کرد.

اورسلا فون درلاین با هیات همراه خود با حیدر العبادی،‌ نخست وزیر عراق دیدار کرد. در این دیدار  پیرامون تحکیم همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های امنیتی و اوضاع منطقه بحث و رایزنی شد.

در این سفر وزیر دفاع آلمان با فواد معصوم، رئیس‌جمهور عراق نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

فواد معصوم در دیدار خود با این مقام آلمانی بر روابط دوستانه و تاریخی عمیق بین عراق و آلمان و آمادگی کشورش مبنی بر گسترش روابط این دو کشور در تمامی زمینه‌های اقتصادی، تولیدی، نظامی و امنیتی تاکید کرد.

رئیس‌جمهور عراق به چشم‌اندازهای همکاری‌های آینده بین دو کشور با مشارکت سازمان‌های آلمانی در بازسازی دوباره عراق و استفاده از تجارب و تخصص این کشور در توسعه صنعت و کشاورزی اشاره کرد.

وی همچنین بر اهمیت ادامه هماهنگی این دو کشور دوست در نابودی همیشگی تروریسم تاکید کرد.

فواد معصوم در این دیدار حمایت‌های نظامی و انسانی آلمان از عراق و اقدامات مثبت این کشور برای ایجاد وحدت و ثبات و شکوفایی در عراق را ستود.

منبع ایسنا

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه