رفتن به بالا
  • یکشنبه - 13 اسفند 1396 - 12:48
  • کد خبر : ۶۹۷۴۶
  • مشاهده :2 views

وجود ۳۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به روند افزایش بیماری سرطان در کشور گفت: ۳۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارد و حدود ۱۰۰ هزار بیمار سرطانی هم به این آمار اضافه می‌شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل […]

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به روند افزایش بیماری سرطان در کشور گفت: ۳۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارد و حدود ۱۰۰ هزار بیمار سرطانی هم به این آمار اضافه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از اراک امروز؛ سید محمدهادی ایازی، معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز در اولین مجمع استانی سلامت در اراک لزوم توجه به سلامت آحاد جامعه را لازمه دستیابی به توسعه یافتگی دانست و گفت: در موضوع سلامت توجه به عدالت سلامت موضوع حائز اهمیتی است.

وی افزود: در این راستا دولت توجه ویژه‌ای را به موضوع سلامت در مناطق حاشیه‌نشین داشته است تا از این طریق موضوع عدالت در سلامت را در جامعه محقق کند.

ایازی با اشاره به اینکه بر اساس بررسی های صورت گرفته طول عمر جمعیت ساکن در محلات غیرحاشیه‌ای ۱۷ سال بیشتر از افراد دیگر نقاط است، گفت: تلاش های لازم انجام شده تا موضوع سلامت در مناطق حاشیه نشین با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

تشکیل پرونده سلامت برای ۱۱ میلیون جمیعت حاشیه‌نشین کشور

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به جمعیت ۱۱ میلیونی مناطق حاشیه‌نشین در کشور، افزود: برای تمام این افراد پرونده سلامت تشکیل شده است و مراکز جامع سلامت متشکل از مددکار اجتماعی، روانشناس، دندانپزشک و… در این مناطق استقرار یافته است.

ایازی با تاکید بر اینکه بایستی به دنبال اجتماعی شدن سلامت در جامعه باشیم، ادامه داد: تحقق این موضوع بستگی به این موضوع دارد که همه مردم دغدغه سلامت را داشته باشند.

آلودگی هوا ۱۷ هزار شهروند اهوازی را راهی مراکز درمانی می‌کند/وجود ۳۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور 

وی به افزایش مراجعه به مراکز درمانی به دلیل آلایندگی هوا در برخی از استان ها هم اشاره کرد و افزود: در اهواز ۱۷ هزار نفر در روزهای آلاینده به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه می کنند و این در حالیست که بسیاری از مراکز درمانی ظرفیت این میزان پذیرش بیمار را ندارند.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به روند افزایش بیماری سرطان در کشور گفت: ۳۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۶۰۰۰ نفر در استان مرکزی هستند و حدود ۱۰۰ هزار بیمار سرطانی هم به این آمار اضافه می شود.

ایازی از راه‌اندازی کانون های سلامت از سال ۹۷ در کشور خبر داد و گفت: با ایجاد سرای محله و خانه سلامت و گسترش کانون های سلامت می توان امیدوار بود، فعالیت های این حوزه بتواند اهداف کارشناسی شده را محقق کند.

۸.۲ درصد جمعیت کشور سالمند هستند

وی با اشاره به اینکه جامعه به سمت سالمندی پیش می‌رود، افزود: هم اکنون ۸.۲ درصد از جمعیت کشور سالمند هستند و با توجه به نرخ رشد جمعیتی در سال های آینده جمعیت سالمند کشور روند افزایشی خواهد داشت.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: برای اینکه در آینده با مشکل مواجه نشویم لازم است از امروز به فکر تامین زیرساخت های لازم برای جامعه سالمند باشیم تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

ایازی به آمار ابتلایان به بیماری دیابت در کشور هم اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون ۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به بیماری دیابت هستند در حالیکه ۵۰ درصد از این افراد از بیماری خود اطلاعی ندارند.

وی با اشاره به اینکه ۵ میلیون نفر از جمعیت کشور هم در آستانه ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند، اضافه کرد: لازم است تا گروه‌های پیشگیری تشکیل شوند تا با اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه از افزایش آمار مبتلایان به این بیماری بکاهیم.

استاندار مرکزی:

افتتاح طرح توسعه بیمارستان آیت‌الله خوانساری ظرف ۱۰ روز آینده

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی نیز در این همایش با اشاره به اینکه در موضوع سلامت نباید فقط به موضوع درمان توجه کنیم، گفت: لازم است به موضوعات سلامت اجتماعی، روانی و معنوی هم توجه داشته باشیم تا شاهد کاهش آسیب های حوزه سلامت باشیم.

آقازاده با اشاره به اینکه موضوع سلامت یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم، اظهار کرد: در این راستا می‌بایست چشم‌انداز سند توسعه استان را بر محوریت سلامت ببینیم.

وی ادامه داد: در صورتی که موضوع سلامت در شرایط توسعه پایدار دیده نشود کار به انحراف می‌رود.

استاندار مرکزی آمارهای موجود در حوزه سلامت را نگران کننده عنوان کرد و افزود: بسیاری از این آمار، بنیان های خانواده را که مبتنی بر ارزش های دینی است در آستانه خطر قرار داده است.

آقازاده با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی‌های درمانی استان در دست اجرا است، گفت: انشالله ظرف ۱۰ روز آینده طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراک به بهره برداری می رسد. همچنین فاز نخست طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک در بهار سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی:

عدم تخصیص اعتبار به حوزه سلامت اجتماعی در طرح تحول سلامت

بهروز رفیعی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این همایش با بیان اینکه بهزیستی استان مرکزی در حوزه آسیب های اجتماعی اقدامات خوبی را در حوزه طلاق، کودکان خیابانی، اعتیاد و… انجام داده است، گفت: سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری اقدامات خوبی تاکنون انجام داده که بخشی از این اقدامات باعث شده است تا بخشی از بار حوزه سلامت کاسته شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت به صورت یک جانبه فقط به موضوع درمان توجه دارد، افزود: متاسفانه در طرح تحول سلامت اعتباراتی در حوزه سلامت اجتماعی دیده نشده و این موضوع باعث شده تا نسبت به سایر بخش های حوزه سلامت مغفول بماند.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده های اهدا کننده عضو تقدیر شد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه