انصارالله: آماده گفت‌وگو با عربستان هستیم

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  مسئول روابط خارجی شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، ضمن انتقاد از توطئه واشنگتن و تل‌آویو برای دشمن سازی از ایران، اعلام کرد که این جنبش آماده مذاکره مشروط با ائتلاف متجاوز سعودی است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جنبش انصارالله پروژه سیاه‌نمایی ایران و دشمنی با این کشور …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

مسئول روابط خارجی شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، ضمن انتقاد از توطئه واشنگتن و تل‌آویو برای دشمن سازی از ایران، اعلام کرد که این جنبش آماده مذاکره مشروط با ائتلاف متجاوز سعودی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جنبش انصارالله پروژه سیاه‌نمایی ایران و دشمنی با این کشور را توطئه مشترکآمریکا و رژیم صهیونیستی دانست.

دشمن سازی از ایران توطئه آمریکا و اسرائیل است

«حسین العزی»، مسئول روابط خارجی شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی اسپوتنیک گفت:

«شناسایی ایران به عنوان دشمن به جای اسرائیل بخشی از توطئه مشترک آمریکا و اسرائیل برای خاورمیانه جدید است».

او در واکنش به اظهارات ضد ایرانی اخیر ولی‌عهد عربستان ادامه داد: «اینکه سخن از ایران و کیفیت روابط با این کشور در مظان اتهام باشد، بیش از آنکه ایده و تفکر سعودی باشد، صهیونیستی است».

«محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی که هم‌اکنون در آمریکا به سر می‌برد در گفت‌وگو با روزنامه تایم ادعاهای خود علیه ایران را تکرار کرد و گفت که در هر کجای منطقه که مشکلی پیش می‌آید، دست‌های ایران پشت پرده است.

مسئول روابط خارجی انصارالله یمن اظهار داشت: «این طرح مشترک آمریکا و اسرائیل است که هدف از آن، پایان دادن به مسئله فلسطین از طریق معرفی ایران به عنوان دشمن به جای دشمن صهیونیستی است».

انصارالله حاضر به گفت‌وگوی مشروط با عربستان است

العزی در مورد مذاکره با عربستان نیز گفت که جنبش انصارالله آماده است با عربستان سر میز مذاکره بنشیند ولی مشروط به اینکه دخالت‌های ریاض در یمن متوقف شده و به مردم این کشور احترام گذاشته شود.

او گفت: «اگر حملات متوقف شود، طبیعی است که واکنش به این حملات که همان دفاع از خود است، متوقف می‌شود. این ما نبودیم که به کشورهای ائتلاف [ضد یمن] حمله کردیم؛ بلکه گروه های دیگر بودند که دشمنی کردند. ما تنها دفاع کردیم و الآن آماده صلح هستیم؛ صلح با شرافتی که کرامت مردم یمن را حفظ کرده و مانع از دخالت‌ در امور این کشور شود».

با کسانی که اختیارشان دست خودشان نیست مذاکره نمی‌کنیم

عضو جنبش انصارالله یمن در مورد پیشنهاد گفت‌وگو از سوی «عبدالملک المخلافی» ، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن نیز گفت: «ما با المخلافی یا طرف‌های دیگر مذاکره نمی‌کنیم؛ همه این افراد بازیچه دیگران بوده و از خود اختیاری ندارند؛ این عربستان سعودی است که تصمیمات جنگ در اختیارش بوده و این مسئله برای همه روشن است».

وی نقش عمان در وساطت بین انصارالله و عربستان را «مثبت» ارزیابی کرد و گفت که تنها کانال اصلی برای گفت‌وگو و مذاکره با عربستان سازمان ملل و نماینده ویژه آن «مارتین گریفیتس» است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *