دیدار چند ساعته نبیه بری و سید حسن نصرالله

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیروز دیداری چند ساعته با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان برگزار کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رسانه‌های لبنان، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و نبیه بری رئیس پارلمان این کشور دیروز با حضور علی …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیروز دیداری چند ساعته با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان برگزار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رسانه‌های لبنان، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و نبیه بری رئیس پارلمان این کشور دیروز با حضور علی حسن الخلیل و الحاج حسین الخلیل معاونان سیاسی دو طرف دیدار کردند.

بر اساس گزارش‌های موجود این دیدار چندین ساعت به طول انجامید و دو طرف اوضاع عمومی منطقه و تحولات عرصه فلسطین را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دادند. آنها در این دیدار بر ضرورت حمایت کامل از ملت فلسطین در مبارزه ملی خود با تمامی ابزارها تاکید کردند.

پرونده های داخلی یکی از محورهای بررسی شده در این دیدار بود و دو طرف نتایج انتخابات پارلمانی و مشارکت گسترده مردمی در انتخابات را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و بر ضرورت پایبندی به گزینه مقاومت و ایجاد دولت و موسسات آن و پروژه سیاسی حزب الله و جنبش امل و متحدانش تاکید کردند.

دو طرف همچنین از انتخاب نبیه بری به عنوان رئیس پارلمان و مشخص شدن نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه استقبال کرده و ابراز امیدواری کردند که این اقدامات با تشکیل سریع دولت وحدت ملی با مشارکت فراگیر و نمایندگی درست مردم تکمیل شود.

در این دیدار پرونده‌های اقتصادی و مالی و اداری به صورت فراگیر مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف بر ضرورت تلاش جدی جهت مبارزه با فساد تاکید کردند. همچنین دنبال کردن راهکارهای مناسب برای پیگیری این پرونده‌ها از دیگر موارد توافق شده میان دو طرف بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *