هیچ پرده پنهان و مخفی در هزینه کرد درآمد موقوفات و امامزادگان وجود ندارد

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه ملت ایران در انتخاب راه عزتمندانه خود هیچ تردیدی ندارد؛ راجع به مسائل حوزه وقف و امامزادگان نیز مطالبی بیان کرد و افزود: باید مجموعه های اقتصادی وقف را بهتر و بیشتر مدیریت کرد. به گزارش …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه ملت ایران در انتخاب راه عزتمندانه خود هیچ تردیدی ندارد؛ راجع به مسائل حوزه وقف و امامزادگان نیز مطالبی بیان کرد و افزود: باید مجموعه های اقتصادی وقف را بهتر و بیشتر مدیریت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، امروز(۲۸ خرداد)در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف استان در سخنانی با بیان اینکه ملت ایران به رهبری امام(ره)راه اسلام و قرآن و اهل بیت را انتخاب و پس از ایشان، خلف صالح او همان راه را ترسیم و ما را در آن جهت هدایت می کند؛ تصریح کرد: ما در این انتخاب هیچ شک و شبهه ای نداریم.

 

 

وی ادامه داد: سعادت و عزت و سربلندی ایران در همین راه است‌ و دشمنان ملت ایران دروغ می گویند که ملت ایران را دوست دارند و به خصوص سران آمریکا و رژیم صهیونیستی، با نفاق برخورد می کنند و مشکلاتی که برای ملت ایجاد می کنند بهترین دلیل بر دروغ های آنان است.

 

حجت الاسلام محمدی گفت: یکی از برنامه های وسیع و گسترده  آنان ناامید کردن مردم است و حدود ۴۰ سال در فضاهای مختلف در صدد ناامید کردن از آینده نظام اسلامی هستند؛ باید بگوییم کور خواندید، این ملت راه خود را شناخته و بر وعده های الهی اطمینان صد درصد دارد که فرمود ما حتما” مؤمنین را یاری می کنیم.

 

 

به گزارش شبستان، وی در همین رابطه سرنوشت قوم های عاد، فرعون و ثمود که در دوره خود ابرقدرت بودند اما خدا آنها را مجازات کرد، مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: لذا این رژیم نامشروع صهیونیستی، طبق همین وعده های الهی نابود می شود لذا باید امید به نصرت و هم امید به انتقام الهی داشته باشیم.

 

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با افزودن اینکه اگر کسانی خسته شده و از حال افتادند؛ مردم را به حال خود تصور نکنند زیرا مردم خسته نیستند و پای کار هستند و نمونه آن روز قدس امسال است که اینها نشانه امید ملت است و ما هم طبق وعده های الهی، امید به آینده انقلاب داریم.

 

وی درباره موضوع جلسه با اشاره به اینکه حجت الاسلام قاسمی زاده از مدیران موفق، سالم، امین و پاکدست است و نیازی به این صحبتها ندارد و اما من وظیفه خود را انجام می دهم؛ افزود: او با امانتداری، رعایت مسائل شرعی و احتیاط ، اجازه نداد ذره ای از اموال وقف و امامزادگان{در غیر جای خود} استفاده شود.

 

حجت الاسلام محمدی با تأکید بر اینکه بنا داریم از تجربه و اطلاعات ایشان استفاده کنیم؛ حجت الاسلام قاسمی زاده را مرد میدان عمل توصیف کرد و بیان داشت: در استان های دیگر و در خود سازمان اوقاف آمادگی اعطای مسئولیت به وی داریم زیرا انصافاً در استان کرمان زحمت کشید و خدماتی انجام داد و اینکه مسئولیت را در استان از وی برداشتیم به درخواست خود ایشان است؛ از طرفی مدیریت اوقاف استان کرمان کسی باید باشد که حق این استان را به جهت ظرفیت، موقوفات، بقاع و همچنین توقعاتی که هست؛ ادا کند و از این رو حجت الاسلام تدینی که از مدیران موفق، پرتحرک و اهل تعامل و استقامت است، به این سمت منصوب می شود.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف از مجموعه های داری برنامه و پیگیر است و استان ها را بر اساس عملکرد در طیف الف تا جیم دسته بندی می کند؛ اجرای نیت واقفین را یکی از ملاک های مهم ارزیابی استان ها دانست و افزود: قبل از سال ۸۵، نیت واقفین ۶۴ موردبوده الان بیش از ۸۰۰ نیت وجود دارد و در هیچ دوره ای اینقدر به نیت واقفین توجه نشده؛ شورای اجرای نیت واقف داریم زیرا موقوفات امانت مردم است.

 

این مسئول ادامه داد: پول موقوفات و امامزادگان را از تهران کنترل می کنیم و هر یک حساب جداگانه دارد که برداشت از آن کاملاً مشخص است و پرده پنهان و مخفی نداریم؛ بزرگترین اختلاف ملکی بین ما و سازمان منابع طبیعی بود که یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار بود‌ که در تفاهم‌نامه‌ای یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار آن تعیین تکلیف شد.

 

وی با بیان اینکه در خصوص سند رسمی موقوفات از سال ۱۳۱۰ تا قبل از ۸۹ کل سندها ۶۵ هزار و بعد از آن به ۷۰ هزار رسید؛ اظهار داشت: ما مطابق نیاز روز به هر استان سهمیه وقف جدید می دهیم و تولید علم و فن آوری یکی از این موضوعات است.

 

حجت الاسلام محمدی، فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اتاق جنگ دشمن در وزارت خزانه داری آمریکا و برای مقابله با این جنگ باید در مراکز اقتصادی اتاق جنگ بپا کنیم؛ گفت: ما برای پاسخ به این خواسته باید مجموعه های اقتصادی وقف را بهتر و بیشتر مدیریت کنیم تا از قِبَل نیت واقف به مردم خدمات ارائه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *