افزایش همکاری برقی بین ایران و سوریه

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  وزیر برق سوریه از افزایش همکاری برقی بین ایران و سوریه خبر داد و گفت: ایران در زمان جنگ در حوزه برق کمک‌های زیادی به ما کرده‌است و اکنون نیز ما به دنبال افزایش روابط خود در تمام بخش‌های تولید، توزیع برق و انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم. به …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

وزیر برق سوریه از افزایش همکاری برقی بین ایران و سوریه خبر داد و گفت: ایران در زمان جنگ در حوزه برق کمک‌های زیادی به ما کرده‌است و اکنون نیز ما به دنبال افزایش روابط خود در تمام بخش‌های تولید، توزیع برق و انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد زهیر خربوطلی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۰ مگاواتی لاذقیه سوریه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تقاضا برای مصرف برق در سوریه و نیاز به راه‌اندازی بخش‌های صنعتی، خدماتی، گردشگری و کشاورزی، اظهار کرد: پس از پیروزی به مدد نیروهای ارتش سوریه امروز برنامه زمانی احداث نیروگاه ۵۴۰ مگاواتی لاذقیه را با شرکتی ایرانی به امضاء رساندیم.

وی ادامه داد: قرار شده تا از ابتدای سال آینده عملیات اجرایی این نیروگاه آغاز شود و طبق برنامه زمان بندی، باید واحد گازی اولین نیروگاه طی ۱۵ ماه و واحد دوم در ۲۴ ماه و همچنین واحد بخاری سوم طی ۳۴ ماه تکمیل شود.
وزیر برق سوریه با بیان این‌که در کنار این پروژه خط لوله گازی به طول ۷۰ کیلومتر اجرا خواهد شد تا این نیروگاه را تغذیه کند، گفت: برای بازسازی نیروگاه حرارتی حلب نیز توافقات لازم با ایران صورت گرفته است.
به گفته خربوطلی بعد از تامین تجهیزات و لوازم یدکی لازم برای اجرای پروژه مراحل آغاز کار سال بعد اجرایی خواهد شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *