اتمام حجت ژاپن با آمریکا درباره تحریم‌ها

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  نمایندگان ژاپن در دیدار با مقامات دولت آمریکا در واشنگتن اظهار کردند فعالیت شرکتهای ژاپنی نباید بر اثر تحریم‌ها علیه ایران متاثر شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پلاتس، وزارت امورخارجه ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد هر دو طرف برای ادامه مذاکرات …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

نمایندگان ژاپن در دیدار با مقامات دولت آمریکا در واشنگتن اظهار کردند فعالیت شرکتهای ژاپنی نباید بر اثر تحریم‌ها علیه ایران متاثر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پلاتس، وزارت امورخارجه ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد هر دو طرف برای ادامه مذاکرات توافق کردند.

این دیدارها که چهارمین دور مذاکرات دو طرف است، در فاصله یک ماه مانده به زمان آغاز تحریمهای آمریکا علیه صادرات نفت ایران در پنجم نوامبر، انجام گرفت. توکیو خواستار معافیت از تحریمهای آمریکا برای واردات نفت ایران است که منبع عرضه مهمی برای تامین امنیت انرژی و شرکتهای ژاپن محسوب می‌شود.
طبق بیانیه وزارت امورخارجه ژاپن، در جریان آخرین دیدار، دو طرف درباره وضع مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت و گو کردند و توکیو بر موضع اولیه خود مبنی بر اینکه فعالیت شرکتهای ژاپنی نباید از تحریم‌های آمریکا آسیبی ببیند، تاکید کرد.
در این دیدار مقامات وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن و مقامات آمریکایی از وزارت خزانه داری و انرژی حضور داشتند.
بنا بر آمار وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن، واردات نفت ژاپن از ایران در اوت بر مبنای سال به سال ۶۵ درصد رشد کرد که چهارمین افزایش ماهانه متوالی بود. این آمار نشان می‌دهد پالایشگاه‌های ژاپنی در آستانه تحریم‌های آمریکا، تلاش کرده‌اند تا حد امکان محموله‌های بیشتری از ایران خریداری کنند.
رشد ۶۵ درصدی، واردات نفت ژاپن از ایران را در اوت به ۱۷۷ هزار و ۴۷۵ بشکه در روز رساند و رشد واردات نفت این کشور از ایران بر مبنای سال به سال را به ۵.۹ درصد رساند.
اما واردات نفت ایران در اوت نسبت به ژوییه ۳.۳ درصد کاهش یافت اما ایران با سهم ۵.۲ درصدی از کل واردات، پنجمین صادرکننده بزرگ نفت به ژاپن در اوت بود.
تاکاشی تسوکیوکا، رییس انجمن نفت ژاپن ۲۰ سپتامبر اعلام کرد پالایشگاه‌های ژاپنی اکنون واردات نفت ایران را در آستانه تحریم‌های آمریکا موقتا متوقف کرده‌اند اما به دقت مذاکرات دولت با واشنگتن را برای دریافت معافیت زیرنظر دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *