کشف ۱۵ هزار تن حبوبات احتکار شده در آذرشهر

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان:  ۱۵ هزار تن حبوبات احتکار شده در انبارهای شهرستان آذرشهر کشف شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در جلسه بررسی نحوه توزیع حبوبات احتکار شده آذرشهر گفت : طبق بررسی های صورت گرفته ، صاحبان این حبوبات در چنین وضعیت اقتصادی …

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

۱۵ هزار تن حبوبات احتکار شده در انبارهای شهرستان آذرشهر کشف شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در جلسه بررسی نحوه توزیع حبوبات احتکار شده آذرشهر گفت : طبق بررسی های صورت گرفته ، صاحبان این حبوبات در چنین وضعیت اقتصادی کشور از فروش و ارائه کالاها خودداری کرده بودند که دستور عرضه آنها صادر شد و ۱۰ درصد از ارزش ریالی کالاها به آنها جریمه اختصاص یافت.
سید احد یوزباشی افزود : حبوبات احتکار شده در انبارهای آذرشهر قبل ازهر اقدام باید در سامانه جامع ثبت و پس از قیمت گذاری به نرخ مصوب دولت و با نظارت سازمان صمت توسط صاحب کالا به نرخ مصوب دولتی به فروش برسد.
وی با بیان این که کلیه اصناف و تجار باید کالاهای موجود در انبارهای خود را در سامانه جامع ثبت کنند گفت: به استناد مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه اجرایی آن و همچنین ماده ۴ قانون تعزیرات حکومتی و تصمیمات ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفاء، کلیه مالکان و بهره برداران انبارها و مراکز نگهداری کالا و همچنین صاحبان کالا موظفند در اسرع وقت نسبت به ثبت مشخصات انبار و مراکز نگهداری و نیز موجودی کالا خود در سامانه جامع اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد : ثبت نشدن ورود و خروج کالا به هر میزان در سامانه یاد شده جرم محسوب و با متخلفین طبق قوانین برخورد خواهد شد.
یوزباشی یادآور شد : تعزیرات حکومتی به دنبال ایجاد آرامش و روند طبیعی تجارت است و هدف جریمه کردن اصناف و یا تجار نیست .
در این جلسه مقرر شد به علت زیاد بودن مقدار حبوبات احتکار شده ، در نشستی با حضور اعضای اتحادیه حبوبات، تجار و اصناف آذرشهر درباره نحوه عرضه این حبوبات در استان و خارج از استان با نظارت سازمان صمت تصمیم گیری شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *