برگزاری کارگاه آموزشی و روانشناسی مادران قصه در کتابخانه شهدای فرهنگی

کارگاه آموزشی و روانشناسی مادران قصه گو با محوریت کودک، کتاب، تربیت و ... در کتابخانه شهدای فرهنگی آذرشهر برگزار شد.

پایگاه خبری توفارقان- آذرشهر , گوگان , ممقان: 

کارگاه آموزشی و روانشناسی مادران قصه در کتابخانه شهدای فرهنگی
با حضور دکتر کریم بابایی کارگاه آموزشی و روانشناسی مادران قصه گو با محوریت کودک، کتاب، تربیت و … در کتابخانه شهدای فرهنگی آذرشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور دکتر بابایی روانشناس و بیش از ۱۳۰ نفر از بانوان و اعضای عضو کتابخانه در محل سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری آذرشهر روز دوشنبه ۵ آذرماه ۹۷ برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی و روانشناسی ابتدا کتابدار کتابخانه حسن بلندی ضمن تبریک هفته وحدت و گرامیداشت ایام کتاب و کتابخوانی، مطالبی در خصوص کتاب هایی که مادران قصه گو باید بخوانند، اهمیت قصه گویی، مهارت های لازم برای قصه گویی، کاربردهای افسانه و افسون و معرفی چند قصه مشهور از جمله هنسل و گرتل، گیسو طلا و سه خرس، سفید برفی و بررسی و تاثیر آن بر ذهن کودک، دور شدن خانواده ها و کودکان از کتاب و کتابخوانی اشاره کرده و گفت: ما کتابداران کتابخانه شهدای فرهنگی تلاش داریم با برگزاری کارگاه هایی این چنینی شما مادران فرهیخته را با کتاب و کتابخانه آشنا ساخته و در سالی که به « حال خوش خواندن » مزین شده با کتاب بیشتر مانوس سازیم.
در ادامه کارگاه دکتر بابایی ضمن آشنا سازی مادران با نحوه ارتباط و کارهایی که قبل از انجام نباید انجام بدهند از جمله: نصیحت، انتقاد، مقایشه، توهین، تحقیر، تنبیه و تهدید که از عوامل موثر در تربیت فرزند می باشند در ادامه سخنان خود ضمن ارج نهادن به کتاب و کتابخوانی و جایگاه قصه و داستان در دین مبین اسلام به مفاهیم ارزشی و تاثیر قصه بر روان کودکان نیز اشاره کرده و گفت: قصه گویی یکی از قدیمی ترین هنرهایی است که میان مردم رواج داشته است و در گذشته قصه وسیله ای برای انتقال ارزش ها، تاریخ و آداب و رسوم و سرگذشت افراد و جوامع بوده است.
هم چنین بخش پایانی کارگاه به پرسش و پاسخ دکتر بابایی به مادران حاضر اختصاص یافت. آقای دکتر بابایی ضمن تقدیر و تشکر از مسئول و کتابدار کتابخانه به جهت پیگیری ها و برگزاری مستمر کارگاه مادران قصه گو و جلسات روانشناسی در کتابخانه شهدای شهدای فرهنگی از برگزاری کارگاه های آموزشی کودکان ناسازگار و فرزندپروری و … در آذرشهر با تدریس ایشان و صدور گواهی برای افراد شرکت کننده در دوره خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *