کد خبر: 51620
تاریخ انتشار: دی 12, 1395
گروه : بازنشری

خداحافظی با دسته چک در دانمارک

خداحافظی با دسته چک در دانمارک

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

دانمارک، کشوری که برای کوچکترین معاملات پانکی هم از پرداخت آنلاین استفاده می کند، رسماً دسته چک های کاغذی قدیمی را کنار گذاشت و دیگر از آن ها در معاملات این کشور استفاده نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از Russia Today، در بانک های دانمارکی، از یک ژانویه تنها چک پول صادر می شود و دسته چک از سیستم بانکی کنار گذاشته می شود.

خداحافظی با دسته چک در دانمارک

از دهۀ ۸۰ میلادی، استفاده از دسته چک در کشور دانمارک رواج فراوان یافت، اما این اواخر استفاده از آن بسیار کاهش یافته بود و رواج چندانی نداشت. دانمارکی ها اکنون بیشتر از کارت بانک های Dankort و سیستم های پرداخت گوشی های هوشمند مانندMobilePay استفاده می کنند.

ان لمن اریکسن، یکی از تحلیلگران اقتصادی، به خبرگزاری Ritzau گفته است: “آنها آن ها دورۀ خود را داشتند، اما دیگر زمانۀ استفاده از آن ها به سر آمده.” به گفتۀ او دلیلی برای پشیمان شدن از این تصمیم وجود ندارد.

او گفت: ” جایگزین های بهتر، سریعتر و امن‌تری وجود دارد، و به این خاطر است که دیگر تعداد کسانی که از دست چک استفاده می کنند، زیاد نیست.”

او اضافه کرد، پروسۀ معاملات با چک، چندین روز به طول می انجامد، در حالی که امروزه فرد می تواند از طریق انتقال الکترونیکی می تواند پول زیادی را در عرض یک ثانیه جا به جا کند.

برچسب ها : چک دانمارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *