کد خبر: 52404
تاریخ انتشار: دی 25, 1395

برانکو: به تیم ملی نگاه دارم؛ اما از تلویزیون!/ همه بدانند یک سال‌ونیم‌ دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم

برانکو: به تیم ملی نگاه دارم؛ اما از تلویزیون!/ همه بدانند یک سال‌ونیم‌ دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

برانکو ایوانکوویچ پس از تمرین امروز (شنبه) تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: یک بار دیگر به بازیکنانم بابت برد مقابل سایپا تبریک می‌گویم؛ به خاطر جنگندگی عالی و تعصبی که به خرج دادند و بازی خوب‌شان. همین‌طور به هواداران تبریک می‌گویم که هم یار دوازدهم ما بودند و یار یازدهم پس از اخراج فرشاد احمدزاده و یک بار دیگر از حمایت و حضور پرشمارشان تشکر می‌کنم.

انصاری بزرگ‌ترین خطر برای ما در دیدار مقابل فولاد خوزستان است
وی ادامه داد: نمی‌توانیم شادی و رضایت‌مان را از اینکه شادی و رضایت را به هواداران منتقل کردیم، وصف کنیم. متأسفانه فرصت شادی نداریم و باید زود خودمان را برای بازی با فولاد آماده کنیم. همیشه بازی سختی مقابل آنها داشتیم و بعد از بازی‌های سخت فولاد در ابتدای فصل آنها خودشان را خوب بالا کشیدند و همه می‌دانند که کار سختی داریم. فولاد خودش را به خوبی به یک تیم تبدیل کرده است. می‌دانم که همه می‌خواهند از ساسان انصاری سؤال کنند و منتظر حضور او مقابل پرسپولیس هستند. باید بگویم او بزرگ‌ترین خطر برای ما در بازی این هفته خواهد بود، اما هیچ تیمی فقط با یک بازیکن نمی‌تواند تأثیرگذار باشد و فولاد بازیکنان خوب زیادی دارد. باید ببینیم در اهواز چه چیزی انتظار ما را می‌کشد، اما کار سختی داریم. ربیع خواه و احمدزاده در بازی با فولاد غایب هستند و امیدوارم در این هفته و ادامه لیگ مشکلی نداشته باشیم.

فولاد به صورت سنتی تیمی سرعتی و تهاجمی است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره تغییرات اجباری در خط دفاعی و اینکه پرسپولیس مقابل تیم‌ها سرعتی مشکلاتی در خط دفاعی دارد، خاطرنشان کرد: در فوتبال مدرن سرعت بسیار مهم است. فولاد به صورت سنتی تیمی سرعتی و تهاجمی است. ما این را می‌دانیم و طبیعی است که باید برای این کار راه حل پیدا کنیم. ما در خط دفاعی بازیکنانی داریم که به اندازه کافی سرعتی هستند و خوب بازی‌خوانی می‌کنند. دیروز دیدید که سایپا به جز یک ضربه آزاد فرصت دیگری نداشت. در عین حال باید بگویم که می‌دانیم کارمان سخت است. ما ۱۶ هفته نشان دادیم مقابل همه مشخصات و تیم‌های مختلف می‌توانیم بهتر و بهتر کار کنیم.

به تیم ملی هم نگاه دارم، اما نگاهم از تلویزیون است!
برانکو در واکنش به صحبت‌های کارلوس کی‌روش علیه او که گفته برانکو به نیمکت تیم ملی نگاه دارد و این موضوع را علی کفاشیان رد کرده است، گفت: بله، آقای کفاشیان حق دارند. من از کار در پرسپولیس واقعاً لذت می‌برم. با این بازیکنان بیشترین لذت را در تمرینات می‌برم و از کار مقابل این هواداران پرشور لذت می‌برم و لذت می‌برم که شرایط‌مان هر روز و هر روز بهتر می‌شود که به خاطر مدیریت خوب طاهری است. به تیم ملی هم نگاه دارم، اما نگاهم از تلویزیون است.

همه بدانند یک سال‌ونیم‌ دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم
وی در خصوص اینکه منظور کی‌روش این بوده که به نیمکت تیم ملی و جانشینی او نگاه دارد، گفت: بله، او حق دارد، چون من یک سال و نیم دیگر قرارداد دارم و قراردادم را یک سال پیش تمدید کردم؛ بعد از کی‌روش. به هر حال یکی می‌آید و بعد از کی‌روش سرمربی تیم ملی می‌شود و من نمی‌دانم. بالاخره یکی باید بیاید، همان‌طور که بعد از من قلعه‌نویی آمد، بعد از او علی دایی، بعد از دایی قطبی و بعد از او هم کی‌روش آمد. بعد از کی‌روش هم یکی باید بیاید، اما من با پرسپولیس یک سال و نیم دیگر قرارداد دارم و این را باید همه بدانند. خوشحالم که کفاشیان این موضوع را به خوبی متوجه شده است؛ درست است خبرنگاران اینجا پدر مرا درآورده‌اند، اما با این موضوع هم مشکلی ندارم!

برخی کارت‌های زرد بازیکنان ما ناعادلانه است
وی در پاسخ به این سؤال که چرا بازیکنان تیمش بی‌جهت کارت زرد دریافت می‌کنند، یادآور شد: به هر حال بازیکنان تحت فشار هستند و طبیعی است که در بازی‌های پرفشار کارت زرد یا قرمز بگیرند. همه می‌خواهند بهترین عملکرد را در زمین داشته باشند، اما برخی اوقات کارت زرد‌هاییی که به بازیکنان ما داده می‌شود ناعادلانه است. واقعاً چرا داور به بیرانوند و کامیابی‌نیا کارت زرد نشان داد؟!

«با توجه به این محرومیت‌ها و آسیب‌دیدگی‌ها تیم‌تان با کمبود بازیکن مواجه نخواهد شد»، برانکو در واکنش به طرح این موضوع گفت: از این مشکلات در فوتبال به وجود می‌آید و کاری از دست ما ساخته نیست.

احمدزاده بازیکن مسئولیت‌پذیری است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اینکه چرا با وجود اینکه ربیع‌خواه مصدوم شده بود، او از پلی یانسکی به جای این بازیکن استفاده نکرد، خاطرنشان کرد: من مربی تیم هستم و من باید در ترکیب تیم تغییر ایجاد کنم. ممکن است آنچه در ذهن می‌گذرد با آنچه شما فکر می‌کنید، تفاوت داشته باشد. احمدزاده بازیکن مسئولیت‌پذیری است و دیدید که دیروز نشان داد می‌تواند تمام خصوصیات یک دفاع چپ خوب را داشته باشد. هدف من از این تعویض این بود که تیمم را تهاجمی‌تر کنم و به آنچه می‌خواستیم هم رسیدیم. ضمن اینکه کارت قرمز احمدزاده هم دلیل نمی‌شود از عملکرد او راضی نباشیم.

کمیته داوران باید برای بازی تیم‌های بالای جدول از داوران باتجربه استفاده کند
وی راجع به قضاوت داوران و انتظارش از کمیته داوران نیز تصریح کرد: انتظار من این است که داوران بهترین قضاوت‌ها را داشته باشند. کمیته داوران باید برای بازی تیم‌های بالای جدول از داوران باتجربه استفاده کند. اعتراضاتی هم که در طول بازی به داور می‌شود طبیعی است و اعتراض ما به این بود که داور چرا خطا روی طارمی را پنالتی نگرفت. اگر فرشاد احمدزاده به حق اخراج می‌شود داور باید به حق هم برای ما پنالتی بگیرد. چرا داور خطای مشابه با آنچه را احمدزاده در بازی با سایپا انجام داد در بازی اخیر تراکتورسازی با کارت قرمز جریمه نکرد و به بازیکن این تیم فقط کارت زرد داد؟!

دنبال این هستیم که در خط دفاع هم تیم‌مان را تقویت کنیم
برانکو در ادامه با بیان اینکه تیمش را در خط دفاع تقویت خواهد کرد، گفت: ما در خط جلو بازیکنانی را که می‌خواستیم، جذب کردیم و دنبال این هستیم که در خط دفاع هم تیم‌مان را تقویت کنیم. زمان نقل‌‌وانتقالات نیم‌فصل محدود است و باشگاه ما به خاطر مشکلاتی که داشته تا اینجا نتوانسته است بازیکنانی را که می‌خواهیم به طور کامل جذب کند. اقدامات در این زمینه ادامه دارد، اما تا زمانی که جذب بازیکنی قطعی نشده است نامی از او نمی‌آورم.

انتقاداتی که از ربیع‌خواه صورت می‌گیرد ناعادلانه و نامردانه است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به انتقاداتی که نسبت به عملکرد ربیع‌خواه صورت می‌گیرد، تصریح کرد: متأسفانه انتقاداتی که از ربیع‌خواه صورت می‌گیرد ناعادلانه و نامردانه است. این بازیکن در ۱۵ دیدار اشتباهی نداشته است و بازیکنی قابل اعتماد و باهوش بوده و هیچ کم‌وکاستی نداشته است.

رفتاری که سال گذشته با خالقی‌فر شد امسال با ربیع‌خواه می‌شود
وی ادامه داد: متأسفانه ربیع‌خواه در بازی مقابل سایپا مصدوم شد و ۲۰ روز او را در اختیار نخواهیم داشت، اما باید عملکرد او را مورد احترام قرار گیرد. همین رفتار سال گذشته با رضا خالقی‌فر که بازیکنی باهوش و باشخصیت بود صورت می‌گرفت. خالقی‌فر نتوانست این رفتار را تحمل کند و در حالی که می‌توانست در این فصل به ما کمک کند، از پرسپولیس جدا شد.

ربیع‌خواه اعتماد من و از همه مهم‌تر همبازیانش را دارد
برانکو همچنین خاطر نشان کرد: من مطمئنم ربیع‌خواه می‌تواند از پس این فشارها بر بیاید و با اعتمادبه‌نفس به کار خود ادامه خواهد داد. ربیع‌خواه اعتماد من و از همه مهم‌تر اعتماد همبازیانش را دارد. بازیکنان به خوبی اهمیت او را می‌دانند و برای‌اش احترام قائل هستند. فعلاً که ربیع‌خواه مصدوم شده است. او این بار از پای دیگری دچار مصدومیت شده است اما مطمئنم با شوق و میل به بازی که دارد به زودی بازمی‌گردد.

آرام‌طبع دوست دارد از جمع ما جدا شود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص وضعیت محمد امین آرام‌طبع نیز گفت: این بازیکن در آستانه خروج از لیست ما و رفتن از پرسپولیس است. این تصمیمی است که خود این بازیکن گرفته است و دوست دارد از جمع ما جدا شود.

وی در خصوص وضعیت تامی کوره‌آ، بازیکن اسپانیایی که در هفته گذشته در تمرینات پرسپولیس حاضر شده بود، عنوان کرد: ما جای خالی نه در لیست بازیکنان خارجی داریم و نه در لیست بالای ۲۳ سال. این بازیکن مهاجم راپیدوین بوده و گلزن خوبی بود، اما به خاطر عدم وجود جای خالی نمی‌توانیم او را جذب کنیم.

۲ جای خالی برای جذب بازیکنان تدافعی داریم
برانکو در پایان خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر تنها دو جای خالی بالای ۲۳ سال در لیست خود داریم که قصد داریم این دو جای خالی را به جذب بازیکنانی در بخش دفاعی اختصاص بدهیم. در حال حاضر با توجه به شروع مسابقات و نیاز مربیان به بازیکنان خود، جذب بازیکن سخت‌‎تر شده است، اما قطعاً ما حداقل یک بازیکن جذب خواهیم کرد.
منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *