کد خبر: 61560
تاریخ انتشار: شهریور 2, 1396

مشاور علمی ترامپ هم استعفا کرد

مشاور علمی ترامپ هم استعفا کرد

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

«دانیل کامن»، مشاور «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در امور علمی در نامه‌ای از سمتش کناره‌گیری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  این استاد دانشگاه «برکلی» در نامه‌ که از طریق توئیتر برای ترامپ ارسال کرده دلیل استعفایش را موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور بعد از خشونت‌های نژادپرستانه در شهر «چارلوتسویل» اعلام کردو

در این نامه آمده است: «بدین‌وسیله کناره‌گیری از سمتم به عنوان مشاور امور علمی در وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا را اعلام می‌کنم. تصمیم من برای استعفا، به دلیل حملات شما به ارزش‌های بنیادین ایالات متحده صورت می‌گیرد.»

نامه این استاد دانشگاه به نحوی تنظیم شده که از کنار هم گذاشتن حروف اول واژه‌های هر پاراگراف، لغت IMPEACH (به معنی استیضاح) تشکیل می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا بعد از خشونت‌های شنبه هفته گذشته در شهر «چارلوتسویل» خشونت‌های گروه‌های طرفدار برتری نژادی سفیدپوستان را محکوم نکرد.

در خشونت‌های روز شنبه، یک خودرو به معترضانی که در حال راه‌پیمایی علیه نژادپرستان سفیدپوست بودند حمله کرد و یک زن ۳۲ ساله را کشت و ۱۹ نفر را زخمی کرد.

ترامپ در خطابه‌اش بعد از این حادثه به دلیل نام نبردن از گروه‌های نژادپرست سفیدپوست و مقصر شناختن «همه طرف‌ها» در خشونت‌های روز شنبه به شدت آماج انتقادات و حملات قرار گرفت.

او یک روز بعد، تحت تأثیر فشارها از گروه‌های نژادپرست و نئونازی‌ها نام برد و آنها را «جانی و تبهکار» توصیف کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا، سرانجام روز سه‌شنبه بعد از آنکه در یک کنفرانس خبری با سیل سئوالات و انتقادات خبرنگاران روبه‌رو شد، بار دیگر گفت که مسئولیت خشونت‌ها، متوجه هر دو طرف است.

در هفته‌های گذشته عده زیادی از اعضای کمیته‌های مشورتی ترامپ از سمت‌های خود استعفا کرده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *