کد خبر: 61900
تاریخ انتشار: شهریور 11, 1396

تهدیدات سیدحسن نصرالله اثر کرد

تهدیدات سیدحسن نصرالله اثر کرد

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

رژیم صهیونیستی به خاطر ترس از تهدیدات دبیرکل حزب‌الله، ذخایر آمونیاک حیفا را پس از چندین ماه کشمکش، به‌طور کامل تخلیه کرد و همین مسئله نیز باعث شد حدود ۸۰۰ کارگر صهیونیست اخراج شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شرکت صنایع شیمیایی حیفا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در جهان بعد از ماه‌ها مقاومت در برابر دستور دیوان عالی رژیم صهیونیستی برای تخلیه تاسیسات ذخیره آمونیاک در این شهر بندری، سرانجام تسلیم شد. در رابطه با این تعطیلی، احتمال نشت، بهانه شده اما پیشتر مقامات اسرائیلی نسبت به تهدیدات کلامی «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان درخصوص حمله موشکی به تاسیسات آمونیاک حیفا، شدیدا ابراز نگرانی کرده بودند.

تخلیه این تاسیسات به دستور رژیم صهیونیستی در ساعات پایانی روز پنجشنبه تکمیل شد و درپی این مسئله، حدود ۸۰۰ کارگر آن، اخراج شدند..

تاسیسات فرآوری و ذخیره‌سازی ۱۲ هزار تنی آمونیاک در شهر حیفا بارها مورد تهدید دبیرکل جنبش حزب‌الله قرار گرفته و تاکید کرده بود اگر رژیم صهیونیستی بخواهد جنگ دیگری را با لبنان آغاز کند، با انفجار این مخازن، صدها هزار ‌اشغالگر در حیفا جان خود را از دست خواهند داد. فعالان محیط زیستی و برخی از سیاستمداران اسرائیلی این مخازن آمونیاک را «بمب ساعتی» در حیفا توصیف کرده و خواستار جابه‌جایی یا برچیده شدن آن بودند.

چندی پیش نیز پروفسور «ایهود کینان» از موسسه فنی اسرائیل طی گزارشی جمع‌بندی کرد که هرگونه حمله به تاسیسات ۱۲ هزار تُنی آمونیاک می‌تواند فاجعه‌ای در آن منطقه ‌ایجاد کرده و در حالی که انفجار خود مخزن هزاران نفر را به کام مرگ می‌کشاند، حمله به شناورهایی که آمونیاک را جابه‌جا می‌کنند نیز صدها هزار نفر دیگر را خواهد کشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *